Słownik IMIDAZOL co to znaczy.
Słownik IMIDAZOL. Co znaczy półstrukturalnym. Słupkowate kryształy, łatwo rozp. w wodzie i etanolu.

Czy przydatne?

Definicja IMIDAZOL

Co to znaczy imidazol: 1,3-diazol, aromatyczny ↑ związek heterocykliczny o wzorze półstrukturalnym. Słupkowate kryształy, łatwo rozp. w wodzie i etanolu, nieco słabiej w benzenie i eterze, t.t. 90°C, t.w. 256°C. Dość silna zasada, gdyż wolna para jednego z atomów azotu nie należy do sekstetu aromatycznego; w kationie imidazolu ładunek nieujemny jest zdelokalizowany (↑ delokalizacja elektronów) na oba atomy N. W reakcjach enzymatycznych pierścień imidazolowy, stanowiący pospolity składnik białek, pełni rolę akceptora protonów

Definicja I:
Co to jest znak ↑ jodu IMIDAZOL.
Definicja IZOLEUCYNA:
Co to jest kwas 2-amino-3-metylopentanowy, jeden z ↑ aminokwasów egzogennych. Tworzy bezb. kryształy dobrze rozp. w wodzie, słabo w etanolu, nierozp. w eterze IMIDAZOL.
Definicja IPERYT:
Co to jest gaz musztardowy - związek chem., org. pochodna siarki; bezbarwna ciecz, o zapachu musztardy; użytkowany jako ↑ bojowy środek trujący o działaniu parzącym IMIDAZOL.
Definicja INTERFERENCJA:
Co to jest na przykład elektromagnetycznych albo materii), kierujące do stworzenia wypadkowej fali stojącej (tak zwany prążki interferencyjne - w razie interferencji światła to są naprzemianległe jasne i IMIDAZOL.

Czym jest IMIDAZOL znaczenie w Definicje chemia I .

  • Dodano:
  • Autor: