Słownik INICJATOR co to znaczy.
Słownik INICJATOR. Co znaczy przykład azydek ołowiu (II) Pb(N3)2, piorunian rtęci Hg(ONC)2) albo.

Czy przydatne?

Definicja INICJATOR

Co to znaczy inicjator: substancja zapoczątkowująca mechanizm detonacji (na przykład azydek ołowiu (II) Pb(N3)2, piorunian rtęci Hg(ONC)2) albo mechanizm polimeryzacji rodnikowej (nadlenki albo nadkwasy). Na przykład: (C6H5CO)O2 2C6H5COO·, CH2=CH2 + C6H5COO· C6H5COOCH2-CH2·, C6H5COOCH2-CH2· + CH2=CH2 C6H5COOCH2-CH2-CH2-CH2· itd

Definicja IZOMERIA SZKIELETOWA:
Co to jest rodzaj ↑ izomerii konstytucyjnej opierający na tym, iż związki mają ten sam wzór sumaryczny, a różnią się budową swojego szkieletu węglowego, co jest powodem różnic własności fiz. i chem, na przykład INICJATOR.
Definicja IN STATU NASCENDI:
Co to jest momencie stworzenia) - stan substancji w momencie jej powstawania w dowolnej reakcji chem., cechujący się wyjątkowo wysoką aktywnością chem.; na przykład wodór in statu nascendi, to wodór w momencie INICJATOR.
Definicja ILOCZYN JONOWY WODY:
Co to jest autodysocjacji wody: H2O ⇆ H+ + OH- a ściślej H2O + H2O ⇆ H3O+ + OH-. Stała równowagi dla tej reakcji wynosi: . Wyrażenie K·[H2O]2 jest wielkością stałą, zatem: Kw = K·[H2O]2 = [H3O+][OH-]. W temp INICJATOR.
Definicja IMIDAZOL:
Co to jest aromatyczny ↑ związek heterocykliczny o wzorze półstrukturalnym. Słupkowate kryształy, łatwo rozp. w wodzie i etanolu, nieco słabiej w benzenie i eterze, t.t. 90°C, t.w. 256°C. Dość silna zasada INICJATOR.

Czym jest INICJATOR znaczenie w Definicje chemia I .

  • Dodano:
  • Autor: