Słownik INICJATOR co to znaczy.
Słownik INICJATOR. Co znaczy przykład azydek ołowiu (II) Pb(N3)2, piorunian rtęci Hg(ONC)2) albo.

Czy przydatne?

Definicja INICJATOR

Co to znaczy inicjator: substancja zapoczątkowująca mechanizm detonacji (na przykład azydek ołowiu (II) Pb(N3)2, piorunian rtęci Hg(ONC)2) albo mechanizm polimeryzacji rodnikowej (nadlenki albo nadkwasy). Na przykład: (C6H5CO)O2 2C6H5COO·, CH2=CH2 + C6H5COO· C6H5COOCH2-CH2·, C6H5COOCH2-CH2· + CH2=CH2 C6H5COOCH2-CH2-CH2-CH2· itd

Definicja IZOMERIA OPTYCZNA:
Co to jest cząsteczek nie wszystkich związków chem. w dwóch niejednakowych postaciach - będących swoistymi odbiciami lustrzanymi - w formie pary enancjomerów: (+)(prawoskrętnego) i (-)(lewoskrętnego inicjator.
Definicja ITERB:
Co to jest Ytterbium), pierwiastek chem., metal, Z = 70, m.at. 173,04u, ekipa ↑ lantanowców. Odkryty w 1878 r. poprzez J. Marignaca. W przyrodzie występuje w minerałach takich jak: ↑ monacyt, euksenit, gadolin inicjator.
Definicja IZOMERIA KONSTYTUCYJNA:
Co to jest rodzaj izomerii polegającej na tym, iż poszczególne ↑ izomery różnią się budową, a więc kolejnością i metodą połączenia atomów w cząsteczce inicjator.
Definicja IZOMERYZACJA:
Co to jest przegrupowanie wewnątrzcząsteczkowe - mechanizm przekształcania jednego izomeru w drugi, na przykład alkoholu winylowego w aldehyd octowy (↑ mechanizm Kuczerowa inicjator.

Czym jest INICJATOR znaczenie w Definicje chemia I .

  • Dodano:
  • Autor: