Słownik IZOPREN co to znaczy.
Słownik IZOPREN. Co znaczy niskowrząca ciecz (t.w. 34°C). Użytkowany do otrzymywania jednego z.

Czy przydatne?

Definicja IZOPREN

Co to znaczy izopren: 2-metylo-1,3-butadien, węglowodór z gatunku ↑ dienów, bezb. niskowrząca ciecz (t.w. 34°C). Użytkowany do otrzymywania jednego z rodzajów sztucznego kauczuku, kopolimeru i. z izobutenem. W przemyśle otrzymywany poprzez dimeryzację propenu na katalizatorze glinoorg. Polimeryczne pochodne i. występują w licznych węglowodorach nienasyconych, znajdywanych w materiałach roślinnych, a zaliczanych do ↑ terpenów

Definicja IND:
Co to jest Indium), pierwiastek chem., metal, Z = 49, m.at. 114,82u, ekipa ↑ borowców. Odkryty w 1863 r. poprzez F. Reicha i H.T. Richtera. W przyrodzie występuje w minerałach cynku, żelaza, ołowiu i miedzi IZOPREN.
Definicja INTERFERENCJA:
Co to jest na przykład elektromagnetycznych albo materii), kierujące do stworzenia wypadkowej fali stojącej (tak zwany prążki interferencyjne - w razie interferencji światła to są naprzemianległe jasne i IZOPREN.
Definicja IMINA:
Co to jest wzorze HN=NH, otrzymywany poprzez delikatne utlenianie hydrazyny. Nazwą tą ustala się również związki org. zawierające w cząsteczce grupę =NH (połączoną podwójnym wiązaniem z atomem węgla IZOPREN.
Definicja IPERYT:
Co to jest gaz musztardowy - związek chem., org. pochodna siarki; bezbarwna ciecz, o zapachu musztardy; użytkowany jako ↑ bojowy środek trujący o działaniu parzącym IZOPREN.

Czym jest IZOPREN znaczenie w Definicje chemia I .

  • Dodano:
  • Autor: