Słownik JEŁCZENIE co to znaczy.
Słownik JEŁCZENIE. Co znaczy światła, powietrza i podwyższonej temp., polegają na hydrolizie estrów.

Czy przydatne?

Definicja JEŁCZENIE

Co to znaczy jełczenie: negatywne przemiany chem. tłuszczów zachodzące pod wpływem światła, powietrza i podwyższonej temp., polegają na hydrolizie estrów z utworzeniem gliceryny i wolnych kwasów (w tym również kwasu masłowego o charakterystycznym nieprzyjemnym zapachu), które w dalszym ciągu mogą ulegać dalszym reakcjom, na przykład kwasy nienasycone przechodzą w aldehydy albo ketony

Definicja JOGURT:
Co to jest mleka krowiego na drodze fermentacji dzięki bakterii Thermobacterium jogurt, Thermobacterium bulgaricum, Streptococcus lacti, Bacterium acidophilum, Streptococcus thermophili i drożdży Saccharomyces jełczenie.
Definicja JON:
Co to jest ↑ atom albo ekipa atomów obdarzona ładunkiem elektrycznym (elementarnym albo jego wielokrotnością). Jon naładowany dodatnio nazywa się ↑ kationem, naładowany ujemnie - ↑ anionem jełczenie.
Definicja JEDWAB NATURALNY:
Co to jest pozyskiwane z oprzędu poczwarki jedwabnika, składające się gł. z fibroiny (białko) otoczonej serycyną (białko rozp. w gorącej wodzie z ↑ mydłem). Jedwab naturalny jest elastyczny, wytrzymały jełczenie.
Definicja JONOSFERA:
Co to jest warstwa atmosfery znajdująca się nad ↑ stratosferą; sięga do 1000 km nad powierzchnię Ziemi. Powietrze w jonosferze jest silnie rozrzedzone i zjonizowane jełczenie.

Czym jest JEŁCZENIE znaczenie w Definicje chemia J .

  • Dodano:
  • Autor: