Słownik JEŁCZENIE co to znaczy.
Słownik JEŁCZENIE. Co znaczy światła, powietrza i podwyższonej temp., polegają na hydrolizie estrów.

Czy przydatne?

Definicja JEŁCZENIE

Co to znaczy jełczenie: negatywne przemiany chem. tłuszczów zachodzące pod wpływem światła, powietrza i podwyższonej temp., polegają na hydrolizie estrów z utworzeniem gliceryny i wolnych kwasów (w tym również kwasu masłowego o charakterystycznym nieprzyjemnym zapachu), które w dalszym ciągu mogą ulegać dalszym reakcjom, na przykład kwasy nienasycone przechodzą w aldehydy albo ketony

Definicja JĄDRO ATOMOWE:
Co to jest atomu, składająca się z ↑ nukleonów oddziałujących na siebie silnie przyciągającymi siłami jądrowymi. Jest w nim skupiona prawie cała masa atomu; rozmiary jąder są rzędu 10-14 m. Na skutek swych jełczenie.
Definicja JODOFORM:
Co to jest trijodometan CHI3, t.t. 119°C; żółte kryształy rozkładające się pod wpływem światła. J. otrzymuje się między innymi z acetonu pod działaniem jodu i wodorotlenku sodu albo potasu jełczenie.
Definicja JON OKSONIOWY:
Co to jest wodoru, który w roztworze wodnym istnieje jedynie w formie uwodnionej (H+aq). Powstaje w rezultacie dysocjacji elektrolitycznej na przykład wody: 2H2O ⇆ H3O+ + OH-. W reakcjach chem. j.o. zapisujemy jełczenie.
Definicja JON HYDRONIOWY:
Co to jest ↑ jon oksoniowy jełczenie.

Czym jest JEŁCZENIE znaczenie w Definicje chemia J .

  • Dodano:
  • Autor: