Słownik JODOMETRIA co to znaczy.
Słownik JODOMETRIA. Co znaczy bazuje na miareczkowaniu próbki ↑ roztworem mianowanym jodu albo.

Czy przydatne?

Definicja JODOMETRIA

Co to znaczy jodometria: jedna z metod redoksometrycznych (↑ badanie miareczkowa), bazuje na miareczkowaniu próbki ↑ roztworem mianowanym jodu albo tiosiarczanu sodowego. Stężenie substancji, które są słabszymi utleniaczami od jodu (siarczki, siarczyny, tiosiarczany i tym podobne), znaczy się poprzez bezpośrednie miareczkowanie roztworem jodu (I3-); z kolei substancje będące silniejszymi utleniaczami, znaczy się poprzez dodanie nadmiaru jonów jodkowych i odmiareczkowanie wydzielonego jodu tiosiarczanem sodowym. W tej drugiej odmianie j. parametrem informującym o osiągnięciu punktu końcowego miareczkowania jest zazwyczaj ↑ skrobia, tworząca z jodem kompleks adsorpcyjny o ciemnogranatowym zabarwieniu

Definicja JANTAR:
Co to jest ↑ bursztyn jodometria.
Definicja JASPIS:
Co to jest skała osadowa, zbudowana z ↑ chalcedonu i ↑ kwarcu; kamień ozdobny, odmiany: czerwona, zielona, brunatna jodometria.
Definicja JEDWAB NATURALNY:
Co to jest pozyskiwane z oprzędu poczwarki jedwabnika, składające się gł. z fibroiny (białko) otoczonej serycyną (białko rozp. w gorącej wodzie z ↑ mydłem). Jedwab naturalny jest elastyczny, wytrzymały jodometria.
Definicja JEŁCZENIE:
Co to jest chem. tłuszczów zachodzące pod wpływem światła, powietrza i podwyższonej temp., polegają na hydrolizie estrów z utworzeniem gliceryny i wolnych kwasów (w tym również kwasu masłowego o jodometria.

Czym jest JODOMETRIA znaczenie w Definicje chemia J .

  • Dodano:
  • Autor: