Słownik JODOMETRIA co to znaczy.
Słownik JODOMETRIA. Co znaczy bazuje na miareczkowaniu próbki ↑ roztworem mianowanym jodu albo.

Czy przydatne?

Definicja JODOMETRIA

Co to znaczy jodometria: jedna z metod redoksometrycznych (↑ badanie miareczkowa), bazuje na miareczkowaniu próbki ↑ roztworem mianowanym jodu albo tiosiarczanu sodowego. Stężenie substancji, które są słabszymi utleniaczami od jodu (siarczki, siarczyny, tiosiarczany i tym podobne), znaczy się poprzez bezpośrednie miareczkowanie roztworem jodu (I3-); z kolei substancje będące silniejszymi utleniaczami, znaczy się poprzez dodanie nadmiaru jonów jodkowych i odmiareczkowanie wydzielonego jodu tiosiarczanem sodowym. W tej drugiej odmianie j. parametrem informującym o osiągnięciu punktu końcowego miareczkowania jest zazwyczaj ↑ skrobia, tworząca z jodem kompleks adsorpcyjny o ciemnogranatowym zabarwieniu

Definicja JEDWAB NATURALNY:
Co to jest pozyskiwane z oprzędu poczwarki jedwabnika, składające się gł. z fibroiny (białko) otoczonej serycyną (białko rozp. w gorącej wodzie z ↑ mydłem). Jedwab naturalny jest elastyczny, wytrzymały jodometria.
Definicja JĄDRO ATOMOWE:
Co to jest atomu, składająca się z ↑ nukleonów oddziałujących na siebie silnie przyciągającymi siłami jądrowymi. Jest w nim skupiona prawie cała masa atomu; rozmiary jąder są rzędu 10-14 m. Na skutek swych jodometria.
Definicja JOLIOT-CURIE IRENE:
Co to jest 1897-1956) franc. fizyk i chemik, wspólnie z mężem (Joliot-Curie Frèdèric) odkryła sztuczną promieniotwórczość za co w 1935 r. dostała Nagrodę Nobla w zakresie chemii, córka Marii Skłodowskiej-Curie jodometria.
Definicja JONOSFERA:
Co to jest warstwa atmosfery znajdująca się nad ↑ stratosferą; sięga do 1000 km nad powierzchnię Ziemi. Powietrze w jonosferze jest silnie rozrzedzone i zjonizowane jodometria.

Czym jest JODOMETRIA znaczenie w Definicje chemia J .

  • Dodano:
  • Autor: