Słownik JONITY co to znaczy.
Słownik JONITY. Co znaczy jonów, na jony obecne w roztworze. Podzielone są na kationity - mające.

Czy przydatne?

Definicja JONITY

Co to znaczy jonity: substancje stałe, zdolne do zamiany osadzonych na nich jonów, na jony obecne w roztworze. Podzielone są na kationity - mające ekipy kwasowe, zdolne do zamiany kationu, na przykład KATIONIT-H+ + Na+Cl- ⇆ KATIONIT-Na+ + H+Cl- i anionity - mające ekipy zasadowe, zdolne do zamiany anionu, na przykład ANIONIT+(OH)- + Na+Cl- ⇆ ANIONIT+Cl- + Na+(OH)- Kationit, zawierający osadzone na nim kationy, może być regenerowany poprzez przepuszczanie przezeń kwasu; podobnie anionit, zawierający osadzone na nim aniony, może być regenerowany poprzez przepuszczanie roztworu zasady. Równowagi reakcji zamiany przesuwają się wtedy z prawa na lewo

Definicja JODANY(V):
Co to jest HIO3, występują w formie bezb. kryształów (na przykład jodan(V) sodu NaIO3). Przewarzająca część z nich, niezależnie od jodanów(V) litowców jest źle rozp. w wodzie. Ogrzewane jodany(V) wydzielają jonity.
Definicja JEDWAB NATURALNY:
Co to jest pozyskiwane z oprzędu poczwarki jedwabnika, składające się gł. z fibroiny (białko) otoczonej serycyną (białko rozp. w gorącej wodzie z ↑ mydłem). Jedwab naturalny jest elastyczny, wytrzymały jonity.
Definicja JON:
Co to jest ↑ atom albo ekipa atomów obdarzona ładunkiem elektrycznym (elementarnym albo jego wielokrotnością). Jon naładowany dodatnio nazywa się ↑ kationem, naładowany ujemnie - ↑ anionem jonity.
Definicja JODOWODÓR:
Co to jest bezb. gaz o duszącym zapachu, łatwo rozp. w wodzie (425 objętości jodowodoru HI / 1 objętość wody, 10°C). Po rozpuszczeniu w wodzie powstaje bardzo silny kwas jodowodorowy, mający również własności jonity.

Czym jest JONITY znaczenie w Definicje chemia J .

  • Dodano:
  • Autor: