Słownik JONITY co to znaczy.
Słownik JONITY. Co znaczy jonów, na jony obecne w roztworze. Podzielone są na kationity - mające.

Czy przydatne?

Definicja JONITY

Co to znaczy jonity: substancje stałe, zdolne do zamiany osadzonych na nich jonów, na jony obecne w roztworze. Podzielone są na kationity - mające ekipy kwasowe, zdolne do zamiany kationu, na przykład KATIONIT-H+ + Na+Cl- ⇆ KATIONIT-Na+ + H+Cl- i anionity - mające ekipy zasadowe, zdolne do zamiany anionu, na przykład ANIONIT+(OH)- + Na+Cl- ⇆ ANIONIT+Cl- + Na+(OH)- Kationit, zawierający osadzone na nim kationy, może być regenerowany poprzez przepuszczanie przezeń kwasu; podobnie anionit, zawierający osadzone na nim aniony, może być regenerowany poprzez przepuszczanie roztworu zasady. Równowagi reakcji zamiany przesuwają się wtedy z prawa na lewo

Definicja JEDWAB SZTUCZNY:
Co to jest włókno pozyskiwane z acetylocelulozy - tak zwany jedwab octanowy i włókno pozyskiwane z celulozy przez ksantogenian celulozy (wiskoza) - tak zwany jedwab wiskozowy jonity.
Definicja JODYNA:
Co to jest roztwór jodu (7%; ↑ jod) i jodku potasu (3%) w 90% alkoholu etylowym, służy do dezynfekcji ran i skaleczeń. Ma charakterystyczne, ciemno brunatne zabarwienie jonity.
Definicja JONOSFERA:
Co to jest warstwa atmosfery znajdująca się nad ↑ stratosferą; sięga do 1000 km nad powierzchnię Ziemi. Powietrze w jonosferze jest silnie rozrzedzone i zjonizowane jonity.
Definicja JASPIS:
Co to jest skała osadowa, zbudowana z ↑ chalcedonu i ↑ kwarcu; kamień ozdobny, odmiany: czerwona, zielona, brunatna jonity.

Czym jest JONITY znaczenie w Definicje chemia J .

  • Dodano:
  • Autor: