Słownik KAMFORA co to znaczy.
Słownik KAMFORA. Co znaczy ketonową. K. jest substancją optycznie aktywną (D(+) kamfora ma [α]D.

Czy przydatne?

Definicja KAMFORA

Co to znaczy kamfora: związek org. należący do ekipy terpenów, zawierający grupę ketonową. K. jest substancją optycznie aktywną (D(+) kamfora ma [α]D = + 44,2°), bezb., łatwo sublimującą, mającą charakterystyczny zapach. W przyrodzie występuje także D(-) kamfora. K. otrzymuje się z pinenu, będącego gł. składnikiem terpentyny. K.znajduje wykorzystanie w lecznictwie (pobudzanie akcji serca, dezynfekcja) i w przemyśle do produkcji ↑ celuloidu

Definicja KATALIZA ENZYMATYCZNA:
Co to jest przyspieszania czy wręcz umożliwiania poprzez enzymy reakcji zachodzących in vivo. Praktycznie wszystkie reakcje zachodzące w komórkach i tkankach organizmów żywych są katalizowane poprzez enzymy kamfora.
Definicja KLEJE:
Co to jest pochodzenia naturalnego albo syntetyczne, tworzące po naniesieniu na sklejany element cienką, elastyczną, dobrze przylegającą do niego błonę. Pośród klejów naturalnych wyróżniamy między innymi kleje kamfora.
Definicja KWAS FULMINOWY:
Co to jest ↑ kwas piorunowy kamfora.
Definicja KATALIZA HETEROGENICZNA:
Co to jest przeprowadzania reakcji katalitycznej charakteryzujący się tym, iż katalizator występuje w formie odrębnej etapy w relacji do substratów. Na przykład zredukowanie dzięki gazowego wodoru na kamfora.

Czym jest KAMFORA znaczenie w Definicje chemia K .

  • Dodano:
  • Autor: