Słownik KAROTENY co to znaczy.
Słownik KAROTENY. Co znaczy których cząsteczki zbudowane są z 3÷8 albo większej liczby fragmentów ↑.

Czy przydatne?

Definicja KAROTENY

Co to znaczy karoteny: ekipa związków chem.; węglowodory alifatycznocykliczne, których cząsteczki zbudowane są z 3÷8 albo większej liczby fragmentów ↑ izoprenu. K. są dobrze rozp. w tłuszczach i pełnią rolę czerwonych barwników na przykład marchwi. K. są prowitaminą A (↑ prowitaminy). Alkohole albo ketony wywodzące się od k. to ksantofile, z których najpospolitszą jest luteina, żółty barwnik liści

Definicja KALCYT:
Co to jest powstaje ze szkieletów różnych organizmów wodnych asymilujących węglan wapnia. Odmiana k. występująca w formie bezb. przezroczystych kryształów to ↑ szpat islandzki. K. jest składnikiem ↑ wapieni, ↑ karoteny.
Definicja KUMYS:
Co to jest mleka gł. klaczy, a również owczego, oślego i wielbłądziego na drodze fermentacji dzięki bakterii: Streptococcus lacti, Bacterium acidophilum, Thermobacterium bulgaricum i drożdży Saccharomyces. K karoteny.
Definicja KOAGULACJA:
Co to jest łączenie się cząstek koloidowych w większe cząstki, co po osiągnięciu odpowiedniej wielkości skutkuje utratę umiejętności utrzymywania się w roztworze i opadanie (↑ sedymentacja karoteny.
Definicja KONWERTOR BESSEMERA:
Co to jest ↑ świeżenie karoteny.

Czym jest KAROTENY znaczenie w Definicje chemia K .

  • Dodano:
  • Autor: