Słownik KETONY co to znaczy.
Słownik KETONY. Co znaczy alkilowe albo arylowe). W nazewnictwie systematycznym ketonów do nazwy.

Czy przydatne?

Definicja KETONY

Co to znaczy ketony: związki org. o wzorze ogólnym R1R2C=O (R1, R2 - ekipy alkilowe albo arylowe). W nazewnictwie systematycznym ketonów do nazwy węglowodoru macierzystego (R1-CH2-R2) dodaje się końcówkę "-on", podając najniższy lokant określający położenie ekipy karbonylowej. W innych sytuacjach stosuje się nazwy utworzone ze słowa "keton" i nazw grup węglowodorowych związanych z ekipą karbonylową. Reakcje charakterystyczne ketonów, to reakcja redukcji do alkoholi drugorzędowych; reakcje kondensacji z ↑ aminami, hydroksyloaminą, fenylohydrazyną, w rezultacie których tworzy się wiązanie

Definicja KADM:
Co to jest Cadmium), pierwiastek chem., metal, Z = 48, m.at. 112,411u, ekipa ↑ cynkowców. Odkryty w 1817 r. poprzez F. Stromeyera i niezależnie w 1818 r. poprzez C. Hermann. W przyrodzie występuje jako ketony.
Definicja KOLBA:
Co to jest laboratoryjne, wykonane ze szkła, poświęcone do ogrzewania cieczy, ↑ destylacji, miareczkowania, przygotowywania roztworów o precyzyjnie znanym stężeniu (↑ roztwór mianowany). K. laboratoryjne mogą ketony.
Definicja KOLUMNA CHROMATOGRAFICZNA:
Co to jest zamknięta od dołu kranem, zawierająca adsorbent (na przykład tlenek glinowy Al2O3) umieszczony w adekwatnie dobranym rozpuszczalniku. Mieszaninę poddawaną rozdziałowi chromatograficznemu (↑ ketony.
Definicja KWAS PIKRYNOWY:
Co to jest t.t. 122°C; żółte kryształy, wybuchające od ogrzania albo uderzenia. Jeszcze bardziej wybuchowe są jego sole metali ciężkich. Użytkowany jako materiał wybuchowy i jako odczynnik w analizie ketony.

Czym jest KETONY znaczenie w Definicje chemia K .

  • Dodano:
  • Autor: