Słownik KETONY co to znaczy.
Słownik KETONY. Co znaczy alkilowe albo arylowe). W nazewnictwie systematycznym ketonów do nazwy.

Czy przydatne?

Definicja KETONY

Co to znaczy ketony: związki org. o wzorze ogólnym R1R2C=O (R1, R2 - ekipy alkilowe albo arylowe). W nazewnictwie systematycznym ketonów do nazwy węglowodoru macierzystego (R1-CH2-R2) dodaje się końcówkę "-on", podając najniższy lokant określający położenie ekipy karbonylowej. W innych sytuacjach stosuje się nazwy utworzone ze słowa "keton" i nazw grup węglowodorowych związanych z ekipą karbonylową. Reakcje charakterystyczne ketonów, to reakcja redukcji do alkoholi drugorzędowych; reakcje kondensacji z ↑ aminami, hydroksyloaminą, fenylohydrazyną, w rezultacie których tworzy się wiązanie

Definicja KOLOIDY HYDROFILOWE:
Co to jest ośrodku rozpraszającym, których cząsteczki otaczają się cząsteczkami wody, tworząc tak zwany płaszcz wodny. Typowym przedstawicielem tej ekipy koloidów są ↑ białka. K.h. są znacząco mniej wrażliwe na ketony co znaczy.
Definicja KSANTOGENIAN CELULOZY:
Co to jest procesie produkcji ↑ wiskozy; powstaje w reakcji CS2 z alkalicelulozą - celulozą poddaną działaniu stężonego roztworu NaOH. Ksantogenian celulozy rozpuszcza się w rozcieńczonym roztworze NaOH i ketony krzyżówka.
Definicja KRYSZTAŁY METALICZNE:
Co to jest występujący w metalach. Pośród innych rodzajów kryształów odznacza się on w pierwszej kolejności obecnością ↑ gazu elektronowego. Odpowiednio z pasmową teorią budowy metali zręby atomowe (fragmenty ketony co to jest.
Definicja KLUCZ ELEKTROLITYCZNY:
Co to jest kształcie litery U, wypełniona ↑ agarem zawierającym elektrolit, na przykład KNO3 albo KCl. K.e. umożliwia połączenie roztworów elektrolitów, gdzie są zanurzone elektrody ogniwa (zamknięcie obwodu ketony słownik.

Czym jest KETONY znaczenie w Definicje chemia K .

  • Dodano:
  • Autor: