Słownik KOFEINA co to znaczy.
Słownik KOFEINA. Co znaczy gorzkim smaku, trudno rozp. w zimnej wodzie, dobrze - w gorącej, t.t.

Czy przydatne?

Definicja KOFEINA

Co to znaczy kofeina: teina - ↑ alkaloid, pochodna ↑ puryny; biały proszek, o gorzkim smaku, trudno rozp. w zimnej wodzie, dobrze - w gorącej, t.t. 236°C. W umiarkowanych dawkach 200÷300mg poprawia nastrój, powiększa umiejętności intelektualne, pobudza pracę serca i ośrodkowego układu nerwowego, działa moczopędnie, pobudza wydzielanie soków żołądkowych. Większe dawki powodują rozkojarzenie, niepokój, bóle głowy, bezsenność, nudności i biegunkę. Występuje w ziarnach kawy (0,6÷2,8%), liściach herbaty (2÷3,5%), ziarnach kakao i czekoladzie. K. stosuje się jako lek pobudzający przy zatruciach ↑ etanolem i ↑ barbituranami. Alkaloidami o zbliżonej budowie są teobromina i teofilina

Definicja KWAS PTEROILOGLUTAMINOWY:
Co to jest ↑ kwas foliowy kofeina co to jest.
Definicja KONDENSACJA ALDOLOWA:
Co to jest przebiega w środowisku zasadowym z udziałem aldehydów posiadających atomy wodoru w pozycji α względem ekipy aldehydowej, w rezultacie której powstaje aldol - związek posiadający grupę hydroksylową i kofeina definicja.
Definicja KWAS ACETYLOOCTOWY:
Co to jest związek org. z gatunku β-ketokwasów (ekipa karbonylowa przy węglu nr 3), wytwór pośredni przemiany tłuszczów w organizmie człowieka. K.a. to ciecz rozp. w wodzie, alkoholu etylowym, eterze dietylowym kofeina co znaczy.
Definicja KWASY TŁUSZCZOWE:
Co to jest nienasycone alifatyczne kwasy monokarboksylowe. Nazwa pochodzi od wyższych kwasów karboksylowych aktualnych w formie estrów ↑ gliceryny w tłuszczach roślinnych i zwierzęcych. Do kwasów tłuszczowych kofeina słownik.

Czym jest KOFEINA znaczenie w Definicje chemia K .

  • Dodano:
  • Autor: