Słownik KOFEINA co to znaczy.
Słownik KOFEINA. Co znaczy gorzkim smaku, trudno rozp. w zimnej wodzie, dobrze - w gorącej, t.t.

Czy przydatne?

Definicja KOFEINA

Co to znaczy kofeina: teina - ↑ alkaloid, pochodna ↑ puryny; biały proszek, o gorzkim smaku, trudno rozp. w zimnej wodzie, dobrze - w gorącej, t.t. 236°C. W umiarkowanych dawkach 200÷300mg poprawia nastrój, powiększa umiejętności intelektualne, pobudza pracę serca i ośrodkowego układu nerwowego, działa moczopędnie, pobudza wydzielanie soków żołądkowych. Większe dawki powodują rozkojarzenie, niepokój, bóle głowy, bezsenność, nudności i biegunkę. Występuje w ziarnach kawy (0,6÷2,8%), liściach herbaty (2÷3,5%), ziarnach kakao i czekoladzie. K. stosuje się jako lek pobudzający przy zatruciach ↑ etanolem i ↑ barbituranami. Alkaloidami o zbliżonej budowie są teobromina i teofilina

Definicja KONTRAKCJA OBJĘTOŚCI:
Co to jest przy mieszaniu cieczy, obliczana wzorem: ΔV = Vm - ΣVs, gdzie: Vm - objętość uzyskanej mieszaniny, ΣVs - suma objętości poszczególnych składników mieszaniny przed zmieszaniem. K. może być dodatnia kofeina co znaczy.
Definicja KRZEPNIĘCIE:
Co to jest przemiana fazowa, w trakcie której etap ciekła przechodzi w fazę stałą; przemiana odwrotna do ↑ topnienia kofeina krzyżówka.
Definicja KWAS GLUTAMINOWY:
Co to jest aminopentanodiowy, jeden z ↑ aminokwasów, jedyny aminokwas syntetyzowany poprzez organizmy żywe bezpośrednio z amoniaku i innych związków org. Odgrywa istotną rolę w procesach syntezy i przemian kofeina co to jest.
Definicja KALOMEL:
Co to jest nazwa chlorku rtęci(I); biały proszek, nierozp. w wodzie, sublimuje w temp. 383°C. W temp. ponad 400°C, a również pod wpływem światła ulega dysproporcjonowaniu: Hg2Cl2 ⇆ Hg + HgCl2. Użytkowany w kofeina słownik.

Czym jest KOFEINA znaczenie w Definicje chemia K .

  • Dodano:
  • Autor: