Słownik KOKAINA co to znaczy.
Słownik KOKAINA. Co znaczy zapachu i o gorzkim smaku; słabo rozp. w wodzie, lepiej w alkoholu, t.t.

Czy przydatne?

Definicja KOKAINA

Co to znaczy kokaina: ↑ alkaloid, bezb. kryształki albo biały proszek, bez zapachu i o gorzkim smaku; słabo rozp. w wodzie, lepiej w alkoholu, t.t. 98°C. K. wywołuje stany euforii, powiększa aktywność fizyczną i umysłową, znosi uczucie głodu, zmęczenia i leku. W większych dawkach skutkuje wizje, stany zamroczenia i sen. Ostre zatrucia wywołuje już 0,5 g kokainy. Doustna dawka śmiertelna to 1÷1,5 g, a podskórna - 0,2÷0,3 g. Po raz pierwszy wyizolowano ją w 1860 r. Największą liczba kokainy (do 2,5%) zawierają stare liście krasnodrzewu (Erhtroxylon coca) rosnącego w Ameryce Południowej. Użytkowana jako lek miejscowo znieczulający w okulistyce i laryngologii. Łatwo wywołuje narkomanię - kokainizm

Definicja KRYSTALIZACJA:
Co to jest przechodzenia związku z roztworu do formy krystalicznej, odbywający się zazwyczaj wskutek odparowywania rozpuszczalnika albo zmiany temp. roztworu (której towarzyszy zmiana ↑ rozpuszczalności); 2 kokaina.
Definicja KARBONYL:
Co to jest nazwa ↑ tlenku węgla(II) występującego w formie ↑ liganda w ↑ związkach kompleksowych zwanych ↑ karbonylkami, na przykład [Cr(CO)6], [Ni(CO)4]. Zobacz także ekipy funkcyjne kokaina.
Definicja KWASY STĘŻONE:
Co to jest maksymalnym możliwym do uzyskania stężeniu (jest to o maksymalnym stężeniu, przy którym dany związek jest jeszcze trwały), otrzymywanym zazwyczaj standardowymi sposobami chem. (na przykład poprzez kokaina.
Definicja KWAS IZOCYJANOWY:
Co to jest C=O; izomer ↑ kwasu cyjanowego, gaz, t.t. -80°C; nietrwały (opierając się na badań stwierdzono, iż jest trwalszy od kwasu cyjanowego). Ulega trimeryzacji do cyklicznego kwasu cyjanurowego. W 1828 r kokaina.

Czym jest KOKAINA znaczenie w Definicje chemia K .

  • Dodano:
  • Autor: