Słownik KOLBA co to znaczy.
Słownik KOLBA. Co znaczy ogrzewania cieczy, ↑ destylacji, miareczkowania, przygotowywania roztworów.

Czy przydatne?

Definicja KOLBA

Co to znaczy kolba: naczynie laboratoryjne, wykonane ze szkła, poświęcone do ogrzewania cieczy, ↑ destylacji, miareczkowania, przygotowywania roztworów o precyzyjnie znanym stężeniu (↑ roztwór mianowany). K. laboratoryjne mogą być wykonane z różnych gatunków szkła (na przykład kolby kwarcowe są wykonane z krzemionki SiO2) i mogą mieć różne kształty, mogą być cienko- albo grubościenne, okrągło- albo płaskodenne, z jedną albo paroma szyjkami w zależności od przeznaczenia; na przykład k. do ogrzewania i destylacji są okrągłodenne, k. do miareczkowania (k. Erlenmeyera) są płaskodenne i mają krótką szyję, k. do przygotowywania roztworów o znanym stężeniu (k. miarowe) są płaskodenne i mają długą wąską szyjkę z wytrawioną kreską, zaznaczającą objętość k

Definicja KOROZJA METALI I STOPÓW:
Co to jest destrukcja powierzchni metalu czy stopu wywołana istnieniem na jego powierzchni mikroogniw lokalnych o zwartych elektrodach, pozwalających na przepływ prądu elektrycznego, rozpuszczanie się metalu kolba.
Definicja KATION:
Co to jest powstający między innymi w trakcie dysocjacji elektrolitycznej roztworów elektrolitów. Na przykład: Na+, K+, Mg2+, Al3+, Fe2+, Fe3+, Cu2+, Ag+, Zn2+, Cu+, NH4+. W trakcie elektrolizy elektrolitu kolba.
Definicja KWAS MASŁOWY:
Co to jest CH2-CH2-COOH, t.w. 163°C; oleista ciecz o charakterystycznym zapachu. Występuje jako składnik tłuszczu mleka i masła (w większych ilościach tworzy się w procesie jełczenia masła i jest odpowiedzialny kolba.
Definicja KSENON:
Co to jest Xenon), pierwiastek chem., niemetal, Z = 54, m.at. 131,29u, ekipa ↑ helowców. Odkryty w 1898 r. poprzez W. Ramsaya i M. Traversa. W przyrodzie występuje w formie wolnej; składnik atmosfery ziemskiej kolba.

Czym jest KOLBA znaczenie w Definicje chemia K .

  • Dodano:
  • Autor: