Słownik KOLBA co to znaczy.
Słownik KOLBA. Co znaczy ogrzewania cieczy, ↑ destylacji, miareczkowania, przygotowywania roztworów.

Czy przydatne?

Definicja KOLBA

Co to znaczy kolba: naczynie laboratoryjne, wykonane ze szkła, poświęcone do ogrzewania cieczy, ↑ destylacji, miareczkowania, przygotowywania roztworów o precyzyjnie znanym stężeniu (↑ roztwór mianowany). K. laboratoryjne mogą być wykonane z różnych gatunków szkła (na przykład kolby kwarcowe są wykonane z krzemionki SiO2) i mogą mieć różne kształty, mogą być cienko- albo grubościenne, okrągło- albo płaskodenne, z jedną albo paroma szyjkami w zależności od przeznaczenia; na przykład k. do ogrzewania i destylacji są okrągłodenne, k. do miareczkowania (k. Erlenmeyera) są płaskodenne i mają krótką szyję, k. do przygotowywania roztworów o znanym stężeniu (k. miarowe) są płaskodenne i mają długą wąską szyjkę z wytrawioną kreską, zaznaczającą objętość k

Definicja KWANTOWOMECHANICZNA TEORIA ATOMU:
Co to jest na ↑ mechanice kwantowej. Wg niej kwantowana jest całkowita energia, orbitalny okres pędu elektronu i jego rzut. Elektron w ramach tej teorii ma również spin, rozmiar o wymiarze momentu pędu, nie kolba co to jest.
Definicja KORAL:
Co to jest kamień półszlachetny; szkielety koralowców, skład: 90% CaCO3 w formie ↑ kalcytu i 10% substancji org.; odmiany: biała, czerwona, czarna kolba definicja.
Definicja KWAS MASŁOWY:
Co to jest CH2-CH2-COOH, t.w. 163°C; oleista ciecz o charakterystycznym zapachu. Występuje jako składnik tłuszczu mleka i masła (w większych ilościach tworzy się w procesie jełczenia masła i jest odpowiedzialny kolba co znaczy.
Definicja KOLOIDY FAZOWE:
Co to jest układy koloidalne, gdzie cząstki rozproszone skupiają pewną liczbę atomów, cząstek albo jonów w ekipy o rozmiarach koloidowych na przykład: (AgCl)x, (Ag)y, (Au)n, gdzie x, y, n są większe od 100 kolba słownik.

Czym jest KOLBA znaczenie w Definicje chemia K .

  • Dodano:
  • Autor: