Słownik KOLOIDY co to znaczy.
Słownik KOLOIDY. Co znaczy charakteryzujące się rozdrobnieniem koloidowym - średnica cząstek etapy.

Czy przydatne?

Definicja KOLOIDY

Co to znaczy koloidy: (układy koloidowe) - układy heterogeniczne, charakteryzujące się rozdrobnieniem koloidowym - średnica cząstek etapy zdyspergowanej od 10-9 do 10-7m. Cząstki substancji rozproszonej nazywa się cząstkami koloidowymi, które przenikają poprzez bibułę filtracyjną, podobnie jak cząstki substancji rozpuszczonej roztworu rzeczywistego, jednak nie przenikają poprzez naturalne i sztuczne błony półprzepuszczalne. Ta sama substancja może tworzyć zarówno roztwory rzeczywiste, układy koloidowe jak i zawiesiny, co zależy tylko od stopnia jej rozdrobnienia i rodzaju ośrodka rozpuszczającego, (na przykład siarka rozpuszczona w dwusiarczku węgla tworzy roztwór faktyczny, a rozpuszczona w wodzie może stworzyć układ koloidowy albo zawiesinę). Rozdrobnienie koloidalne materii osiąga się dzięki metod dyspersyjnych (młyny koloidujące, rozdrabnianie termiczne albo elektryczne) i dzięki metod łączenia (kondensacja, polimeryzacja, reakcje wytrącania)

Definicja KRYPTON:
Co to jest Krypton), pierwiastek chem., niemetal, Z = 36, m.at. 83,3u, ekipa ↑ helowców. Odkryty w 1898 r. poprzez W. Ramsaya i M. Traversa. W przyrodzie występuje w formie wolnej; składnik atmosfery ziemskiej koloidy.
Definicja KATALIZA ENZYMATYCZNA:
Co to jest przyspieszania czy wręcz umożliwiania poprzez enzymy reakcji zachodzących in vivo. Praktycznie wszystkie reakcje zachodzące w komórkach i tkankach organizmów żywych są katalizowane poprzez enzymy koloidy.
Definicja KREZOL:
Co to jest izomerów metylofenolu CH3-C6H4-OH (o-, m- i p-), pozyskiwana poprzez destylację olejów kwaśnych pochodzących ze smoły węglowej. Użytkowany jako środek dezynfekcyjny i do syntezy żywic koloidy.
Definicja KWAS CHLOROOCTOWY:
Co to jest 5°C; otrzymywany z lodowatego kwasu octowego (reakcja chlorowania; ↑ lodowaty kwas octowy) albo z trichloroetylenu Cl2C=CHCl (utlenianie dzięki kwasu siarkowego). Użytkowany między innymi do syntezy koloidy.

Czym jest KOLOIDY znaczenie w Definicje chemia K .

  • Dodano:
  • Autor: