Słownik KOLOR co to znaczy.
Słownik KOLOR. Co znaczy wybiórczego) pochłaniania ↑ światła widzialnego z widma ciągłego (↑ widmo.

Czy przydatne?

Definicja KOLOR

Co to znaczy kolor: barwa - cecha substancji, wynikająca z selektywnego (wybiórczego) pochłaniania ↑ światła widzialnego z widma ciągłego (↑ widmo promieniowania). Ciało kolorowe pochłania ze światła przechodzącego albo odbitego wycinkowo fale o ustalonych długościach albo przedziałach długości, a oko ludzkie obserwuje mieszaninę pozostałych barw, a więc tak zwany barwę dopełniającą. Na przykład chlorek niklu(II) pochłania światło czerwone, wskutek czego obserwujemy barwę zieloną, powstającą dzięki zmieszaniu światła niebieskiego z żółtym. Selektywne absorbowanie światła (również ↑ ultrafioletu, ale w tym przypadku nie ma to już wpływu na postrzeganą poprzez człowieka barwę) jest powiązane ze wzbudzaniem poprzez promieniowanie elektromagnetyczne elektronów w cząsteczce związku, w rezultacie czego przechodzą one ze ↑ stanu podstawowego w ↑ stany wzbudzone. Różnica energii pomiędzy stanami, pomiędzy którymi elektron przechodzi, wyznacza energię, jaką powinien dostarczyć ↑ kwant światła, aby zdarzenie to mogło zajść. Zatem pochłaniane są tylko odpowiednie kwanty (fale o ustalonych długościach) - stąd selektywność tej absorpcji. Różnice poziomów energetycznych są normalnie charakterystyczne dla poszczególnych związków chemicznych, i dlatego badając, które długości fal zostały pochłonięte, można zidentyfikować związek. Stanowi to podstawę analitycznych metod spektroskopowych (↑ spektroskopia)

Definicja KOLOIDY CZĄSTECZKOWE:
Co to jest cząsteczkach mających rozmiary cząstek koloidowych; należy do nich sporo związków naturalnych (na przykład: białka, kauczuk, skrobia, celuloza, glikogen) i sztucznych (na przykład: nie wszystkie kolor.
Definicja KUPRYT:
Co to jest minerał, Cu2O, przezroczysty, barwy ceglastoczerwonej; ruda miedzi kolor.
Definicja KRYSZTAŁ GÓRSKI:
Co to jest minerał, kamień półszlachetny, bezb. odmiana ↑ kwarcu kolor.
Definicja KARMEL:
Co to jest produktów rozkładu, cyklizacji, kondensacji i polimeryzacji sacharozy i glukozy pozyskiwana w trakcie ogrzewania w temp. 150÷180°C (mechanizm karmelizacji), o charakterystycznym smaku i brunatnej kolor.

Czym jest KOLOR znaczenie w Definicje chemia K .

  • Dodano:
  • Autor: