Słownik KONDENSACJA co to znaczy.
Słownik KONDENSACJA. Co znaczy mniejszej cząsteczki (na przykład H2O, NH3) na przykład R-CHO + R´.

Czy przydatne?

Definicja KONDENSACJA

Co to znaczy kondensacja: a) reakcja łączenia się dwóch cząsteczek z wydzielaniem mniejszej cząsteczki (na przykład H2O, NH3) na przykład R-CHO + R´-NH2 R-CH=N-R´ + H2O. Jeżeli cząsteczka ma więcej grup mogących ulegać reakcji kondensacji, przebiega ↑ reakcja polikondensacji. K. może się także odbyć w ramach tej samej cząsteczki, zachodzi wtedy reakcja cyklizacji; b) skraplanie albo zestalanie się substancji gazowej. Temp. przy której zachodzi kondensacja cieczy jest równa jej t.w. Ciepło kondensacji jest równe ciepłu destylacji. Substancję, która uległa kondensacji tytułujemy kondensatem

Definicja KOMÓRKA ELEMENTARNA:
Co to jest przestrzennej kryształu (↑ kryształy, ↑ układy krystalograficzne). Jest równoległościanem zbudowanym na trzech odcinkach (a, b, c), tworzących ze sobą kąty α, β, γ. Przesunięcie równoległe komórki kondensacja.
Definicja KOLOIDY:
Co to jest układy heterogeniczne, charakteryzujące się rozdrobnieniem koloidowym - średnica cząstek etapy zdyspergowanej od 10-9 do 10-7m. Cząstki substancji rozproszonej nazywa się cząstkami koloidowymi kondensacja.
Definicja KRZYWA ROZPUSZCZALNOŚCI:
Co to jest przedstawiający zależność ↑ rozpuszczalności związku chemicznego od temp.. Przebieg tego wykresu zależy od relacji siły wiązań w krysztale do energii ↑ hydratacji; jeżeli rozpuszczanie związku jest kondensacja.
Definicja KSENON:
Co to jest Xenon), pierwiastek chem., niemetal, Z = 54, m.at. 131,29u, ekipa ↑ helowców. Odkryty w 1898 r. poprzez W. Ramsaya i M. Traversa. W przyrodzie występuje w formie wolnej; składnik atmosfery ziemskiej kondensacja.

Czym jest KONDENSACJA znaczenie w Definicje chemia K .

  • Dodano:
  • Autor: