Słownik KRYPTON co to znaczy.
Słownik KRYPTON. Co znaczy 36, m.at. 83,3u, ekipa ↑ helowców. Odkryty w 1898 r. poprzez W. Ramsaya.

Czy przydatne?

Definicja KRYPTON

Co to znaczy krypton: znak Kr, (z łaciny Krypton), pierwiastek chem., niemetal, Z = 36, m.at. 83,3u, ekipa ↑ helowców. Odkryty w 1898 r. poprzez W. Ramsaya i M. Traversa. W przyrodzie występuje w formie wolnej; składnik atmosfery ziemskiej - zawartość: 3,12·10-4% mas., 10-4% obj. K. jest bezb. gazem bez smaku i zapachu, rozp. w wodzie; występuje w formie atomowej; t.t. -157,2°C, t.w. -153,4°C, gęstość 3,74g·dm-3. Konfiguracja elektronów walencyjnych atomów k. 4p24p6; Praktycznie bierny chem., reaguje z fluorem dając KrF2; otrzymano również związki typu: [KrF]+[MF6]-, M = As, Sb, Ta, V, Pt, Au i [Kr2F3]+[SbF6]- i ↑ klatraty pomiędzy innymi z wodą. K. stosuje się do wypełniania jarzeniówek (czysty daje światło barwy żółtozielonej) i lamp błyskowych. [W latach 1960-1983 ustalona liczba długości fali świetlnej odpowiadającej pomarańczowo czerwonej linii widmowej (λ = 587,09nm) była fundamentem definicji metra] K. otrzymuje się w rezultacie destylacji frakcjonowanej powietrza. Z racji na rozpuszczalność we krwi może działać narkotycznie

Definicja KWAS MRÓWKOWY:
Co to jest bezb. ciecz o ostrym zapachu, rozp. w wodzie. Działa silnie drażniąco na skórę (powstają pęcherze). Reaguje z metalami tworząc sole - mrówczany, na przykład mrówczan sodu HCOONa, mrówczan magnezu krypton co znaczy.
Definicja KWAS GLUKONOWY:
Co to jest powstająca poprzez utlenienie jej ↑ ekipy aldehydowej. Tworzy igły o t.t. 132°C, rozp. w wodzie, nierozp. w etanolu. Użytkowany w leczeniu niedoboru wapnia (w formie glukonianu wapniowego) i uczuleń krypton krzyżówka.
Definicja KLUCZ ELEKTROLITYCZNY:
Co to jest kształcie litery U, wypełniona ↑ agarem zawierającym elektrolit, na przykład KNO3 albo KCl. K.e. umożliwia połączenie roztworów elektrolitów, gdzie są zanurzone elektrody ogniwa (zamknięcie obwodu krypton co to jest.
Definicja KONFIGURACJA D/L:
Co to jest zobacz Aneks krypton słownik.

Czym jest KRYPTON znaczenie w Definicje chemia K .

  • Dodano:
  • Autor: