Słownik KRYSZTAŁY co to znaczy.
Słownik KRYSZTAŁY. Co znaczy elementach (atomach, jonach, cząsteczkach) tworzących ↑ sieć.

Czy przydatne?

Definicja KRYSZTAŁY

Co to znaczy kryształy: ciała w stałym stanie skupienia o często rozmieszczonych elementach (atomach, jonach, cząsteczkach) tworzących ↑ sieć krystaliczną. Od rodzaju tej sieci zależą różne właściwości ciał stałych, takie jak przewodnictwo elektryczne i cieplne, twardość czy t.t. Budowa kryształu może być odtworzona poprzez powielanie komórki elementarnej (↑ komórka elementarna) kryształu. W zależności od rodzaju komórki elementarnej można każdą substancję krystaliczną zaliczyć do jednego z sześciu układów krystalograficznych: trójskośnego, jednoskośnego, rombowego, tetragonalnego, heksagonalnego, regularnego. W zależności od rodzaju wiązań występujących w krysztale wyróżniamy ↑ kryształy jonowe, ↑ kryształy molekularne, ↑ kryształy kowalencyjne, ↑ kryształy metaliczne

Definicja KURARA:
Co to jest południowoamerykańskich, w formie brązowej, rozp. w wodzie masy, zawierający silnie trujące ↑ alkaloidy, między innymi: tubokurarynę i toksyferynę (w najwyższym stopniu trujący ze znanych alkaloidów kryształy.
Definicja KWAS DIFOSFOROWY(V):
Co to jest H4P2O7; powstaje poprzez ogrzewanie kwasu ortofosforowego (fosforowego) H3PO4 w temp. ponad 210°C: 2H3PO4 H4P2O7 + H2O kryształy.
Definicja KWAŚNE DESZCZE:
Co to jest poprzez emitowane do atmosfery gazy zawarte w spalinach przemysłowych i samochodowych, takie jak tlenek azotu(II), ↑ tlenek azotu(IV), ↑ tlenek siarki(IV). W obecności tlenu i pod wpływem promieni kryształy.
Definicja KWAS PTEROILOGLUTAMINOWY:
Co to jest ↑ kwas foliowy kryształy.

Czym jest KRYSZTAŁY znaczenie w Definicje chemia K .

  • Dodano:
  • Autor: