Słownik KRZEMIEŃ co to znaczy.
Słownik KRZEMIEŃ. Co znaczy SiO2), tworzy buły szarego albo brunatnego ↑ chalcedonu z wieloma.

Czy przydatne?

Definicja KRZEMIEŃ

Co to znaczy krzemień: substancja stanowiąca mieszaninę minerałów (gł. z gatunku SiO2), tworzy buły szarego albo brunatnego ↑ chalcedonu z wieloma domieszkami. Poprzez ludzi pierwotnych k. używany był do wytwarzania narzędzi (tłuki, pięściaki, topory, motyki) i do krzesania ognia (również w momencie późniejszym, na przykład w strzelbach skałkowych). Aktualnie stosuje się go w przemyśle ceramicznym i do produkcji materiałów ciernych

Definicja KWAS ADYPINOWY:
Co to jest HOOC-(CH2)4-COOH, t.t. 153°C; biała substancja pozyskiwana poprzez utlenianie cykloheksanolu, użytkowana w syntezie poliamidów (między innymi ↑ nylonu), słabo rozp. w wodzie krzemień co znaczy.
Definicja KAUCZUKI SYNTETYCZNE:
Co to jest wielkocząsteczkowe o właściwościach zbliżonych do kauczuku naturalnego, pozyskiwane w rezultacie polimeryzacji buta-1,3-dienu (k. butadienowy) i jego pochodnych: 2-chlorobuta-1,3-dien (k krzemień krzyżówka.
Definicja KAMFORA:
Co to jest należący do ekipy terpenów, zawierający grupę ketonową. K. jest substancją optycznie aktywną (D(+) kamfora ma [α]D = + 44,2°), bezb., łatwo sublimującą, mającą charakterystyczny zapach. W przyrodzie krzemień co to jest.
Definicja KATALIZA HETEROFAZOWA:
Co to jest ↑ kataliza heterogeniczna krzemień słownik.

Czym jest KRZEMIEŃ znaczenie w Definicje chemia K .

  • Dodano:
  • Autor: