Słownik KRZEMIEŃ co to znaczy.
Słownik KRZEMIEŃ. Co znaczy SiO2), tworzy buły szarego albo brunatnego ↑ chalcedonu z wieloma.

Czy przydatne?

Definicja KRZEMIEŃ

Co to znaczy krzemień: substancja stanowiąca mieszaninę minerałów (gł. z gatunku SiO2), tworzy buły szarego albo brunatnego ↑ chalcedonu z wieloma domieszkami. Poprzez ludzi pierwotnych k. używany był do wytwarzania narzędzi (tłuki, pięściaki, topory, motyki) i do krzesania ognia (również w momencie późniejszym, na przykład w strzelbach skałkowych). Aktualnie stosuje się go w przemyśle ceramicznym i do produkcji materiałów ciernych

Definicja KWASY STĘŻONE:
Co to jest maksymalnym możliwym do uzyskania stężeniu (jest to o maksymalnym stężeniu, przy którym dany związek jest jeszcze trwały), otrzymywanym zazwyczaj standardowymi sposobami chem. (na przykład poprzez krzemień.
Definicja KWAS IZOCYJANOWY:
Co to jest C=O; izomer ↑ kwasu cyjanowego, gaz, t.t. -80°C; nietrwały (opierając się na badań stwierdzono, iż jest trwalszy od kwasu cyjanowego). Ulega trimeryzacji do cyklicznego kwasu cyjanurowego. W 1828 r krzemień.
Definicja KWAS SZCZAWIOWY:
Co to jest 189°C; pierwszy w szeregu kwasów dikarboksylowych, regularnie występujący w roślinach (na przykład szczaw, rabarbar). Ogrzewany k.s. rozkłada się do kwasu mrówkowego i dwutlenku węgla: HOOC-COOH H krzemień.
Definicja KROCHMAL:
Co to jest ↑ skrobia krzemień.

Czym jest KRZEMIEŃ znaczenie w Definicje chemia K .

  • Dodano:
  • Autor: