Słownik KUMYS co to znaczy.
Słownik KUMYS. Co znaczy oślego i wielbłądziego na drodze fermentacji dzięki bakterii.

Czy przydatne?

Definicja KUMYS

Co to znaczy kumys: napój otrzymany z ↑ mleka gł. klaczy, a również owczego, oślego i wielbłądziego na drodze fermentacji dzięki bakterii: Streptococcus lacti, Bacterium acidophilum, Thermobacterium bulgaricum i drożdży Saccharomyces. K. zawiera 0,4÷1% ↑ kwasu mlekowego; zawartość ↑ etanolu zmienna, zależna od ilości dni fermentacji (1% po 1 dniu i 3% po 8 dniach)

Definicja KOLOIDY ODWRACALNE:
Co to jest stanu koagulatu (żelu) mogą być ponownie przeprowadzone w zol - dzięki procesowi peptyzacji. Na przykład: skoagulowany roztwór białka kurzego może być z powrotem przeprowadzony w zol po dodaniu do kumys.
Definicja KREDA:
Co to jest osadowa skała wapienna (zawiera do 70% CaCO3), barwy białej albo szarej. Użytkowana do wyrobu farb, kitów, kredy do pisania, kredek i asfaltu kumys.
Definicja KOBALT:
Co to jest Cobaltum), pierwiastek chem., metal, Z = 27, m.at. 58,9332u, ekipa ↑ kobaltowców. Związki k. były znane już w starożytnym Egipcie i Chinach; metal dostał w 1735 r. G. Brandt. W przyrodzie występuje w kumys.
Definicja KOAGULACJA NIEODWRACALNA:
Co to jest koagulacja zolu w stan koagulatu (↑ żelu). Koagulat nie może być przeprowadzony z powrotem w ↑ zol. Por. denaturacja białka kumys.

Czym jest KUMYS znaczenie w Definicje chemia K .

  • Dodano:
  • Autor: