Słownik KWASY co to znaczy.
Słownik KWASY. Co znaczy które składają się z wodoru i reszty kwasowej, na przykład: HCl (↑ kwas.

Czy przydatne?

Definicja KWASY

Co to znaczy kwasy: związki chem. (tlenowe albo beztlenowe, org. albo nieorg.), które składają się z wodoru i reszty kwasowej, na przykład: HCl (↑ kwas chlorowodorowy), HNO3 (↑ kwas azotowy(V)), H2SO4 (↑ kwas siarkowy(VI)), H3PO4 (↑ kwas ortofosforowy(V))

Definicja KOLUMNA JONITOWA:
Co to jest kolumna wypełniona ↑ jonitem, wykorzystywana do zamiany jonów przepuszczanej poprzez nią w formie roztworu substancji o budowie jonowej kwasy.
Definicja KWARC:
Co to jest bardzo rozpowszechniony, kluczowy składnik nie wszystkich ↑ skał, takich jak: ↑ piasek, ↑ piaskowiec, ↑ granit i ↑ gnejsu. Użytkowany w budownictwie, radiotechnice, do wyrobu naczyń laboratoryjnych kwasy.
Definicja KUBAN:
Co to jest interesującej budowie cząsteczki: atomy węgla tworzą w niej najlepszy sześcian, stąd nazwa (każdy atom C jest związany z trzema innymi atomami węgla i jednym atomem wodoru). Nie występuje w kwasy.
Definicja KALOMEL:
Co to jest nazwa chlorku rtęci(I); biały proszek, nierozp. w wodzie, sublimuje w temp. 383°C. W temp. ponad 400°C, a również pod wpływem światła ulega dysproporcjonowaniu: Hg2Cl2 ⇆ Hg + HgCl2. Użytkowany w kwasy.

Czym jest KWASY znaczenie w Definicje chemia K .

  • Dodano:
  • Autor: