Słownik LAKIERY co to znaczy.
Słownik LAKIERY. Co znaczy powierzchni (na przykład metalicznej, drewnianej) w celach ochronnych.

Czy przydatne?

Definicja LAKIERY

Co to znaczy lakiery: ciekłe ↑ mieszaniny wykorzystywane do pokrywania powierzchni (na przykład metalicznej, drewnianej) w celach ochronnych albo dekoracyjnych. Zawarte w lakierze substancje tworzą po pewnym czasie na lakierowanej powierzchni stałą, ściśle przylegającą do niej błonę. Mechanizm ten ma podstawy fizyczne (między innymi odparowywanie rozpuszczalnika) i chem. (reakcje utleniania, polimeryzacji, polikondensacji, poliaddycji). Lakier złożona jest z substancji błonotwórczej (zazwyczaj żywica naturalna albo sztuczna), rozpuszczalnika, rozcieńczalnika, plastyfikatora, barwnego pigmentu

Definicja ŁUGI:
Co to jest wodnych stężonych roztworów wodorotlenku sodu i wodorotlenku potasu wywierających mocne działanie żrące na celulozę (papier, bibuła), białka (tkanki ciała, wełna, skóra, jedwab). Białka tkanki ciała lakiery.
Definicja ŁOMONOSOW MICHAIŁ:
Co to jest przyrodnik, filozof, filolog i pisarz ros., prof. chemii uniwersytetu w Petersburgu, współzałożyciel uniwersytetu w Moskwie. Odkrył (w 1748 r. z wyjątkiem A. Lavoisiera) prawo zachowania masy w lakiery.
Definicja LIT:
Co to jest Lithium), pierwiastek chem., metal, Z = 3, m.at. 6,941u, ekipa ↑ litowców. Odkryty poprzez J.A. Arfvedsona w 1817 r.; w 1818 r. H. Davy dostał czysty metal. W przyrodzie występuje w minerałach lakiery.
Definicja LUMINESCENCJA:
Co to jest uwolnienie energii pod postacią światła (emisja fotonu) poprzez elektron przeskakujący z wyższego poziomu energetycznego na niższy. W oparciu o zmianę spinu ΔS w trakcie tego przejścia elektronu lakiery.

Czym jest LAKIERY znaczenie w Definicje chemia L .

  • Dodano:
  • Autor: