Słownik LANOLINA co to znaczy.
Słownik LANOLINA. Co znaczy gruczołów potowych i łojowych owiec; maziste, jasnożółte, o swoistym.

Czy przydatne?

Definicja LANOLINA

Co to znaczy lanolina: ↑ wosk zwierzęcy otrzymywany z tłuszczopotu - wydzieliny gruczołów potowych i łojowych owiec; maziste, jasnożółte, o swoistym zapachu ciało stałe, t.t. 34÷38°C; nierozp. w wodzie, ale tworząca z nią ↑ emulsję. Mieszanina estrów kwasów kapronowego, palmitynowego i stearynowego gł. z cholesterolem. Użytkowana w przemyśle kosmetycznym, farmaceutycznym i chemicznym (do produkcji środków piorących)

Definicja LAKTOZA:
Co to jest zbudowany z galaktozy i glukozy połączonych wiązaniem 1,4-α-glikozydowym. L. jest krystalicznym, słodkim ciałem stałym; ma właściwości redukujące. Aktywna optycznie [α] = + 55,3°; w roztworze wodnym lanolina.
Definicja LICZBA LOSCHMIDTA:
Co to jest liczba cząstek gazu zawarta w 1 cm3 gazu doskonałego, w uwarunkowaniach normalnych (temp. 0°C, ciśnienie 760 mm Hg), równa 2,687·1019 cząstek·cm-3 lanolina.
Definicja LIGNINA:
Co to jest spolimeryzowana (masa cząsteczkowa rzędu 104), stała, bezb. substancja, nierozp. w wodzie. Jej składnikami są pochodne fenolowe: alkohol sinapinylowy (masa liści roślin liściastych) i alkohol lanolina.
Definicja LAZURYT:
Co to jest lapis lazuli - minerał, (Na2,Ca)4[(SO4,S,Cl2)(AlSiO4)6], kamień półszlachetny, nieprzezroczysty, niebieski ze złotymi ziarenkami ↑ pirytu lanolina.

Czym jest LANOLINA znaczenie w Definicje chemia L .

  • Dodano:
  • Autor: