Słownik LATEKS co to znaczy.
Słownik LATEKS. Co znaczy kauczukowych, roztwór 34÷37% kauczuku (↑ kauczuk naturalny) w wodzie. Na.

Czy przydatne?

Definicja LATEKS

Co to znaczy lateks: 1) l. naturalny: mleczko kauczukowe, sok z drzew kauczukowych, roztwór 34÷37% kauczuku (↑ kauczuk naturalny) w wodzie. Na potrzeby przemysłu zatężany; użytkowany w przemyśle gumowym (smoczki, rękawice, zabawki, nici, prezerwatywy, powlekanie tkanin i tym podobne) i do produkcji kauczuku. 2) L. sztuczny: emulsja kauczuków syntetycznych w wodzie, wytwór pośredni w procesie polimeryzacyjnego otrzymywania kauczuków syntetycznych

Definicja LEN:
Co to jest uzyskiwane z roślin należących do rodzaju len. Użytkowane do wyrobu różnych tkanin, jak na przykład frotté czy flanela i podobnych produktów w rodzaju ceraty, a również do wyrobu lin i powrozów lateks.
Definicja LIEBIG JUSTUS VON:
Co to jest niem., pionier chemii rolnej, udowodnił, iż rośliny odżywiają się związkami mineralnymi czerpanymi z gleby, opracował metodę analizy elementarnej związków org. W wieku 21 lat został prof. chemii na lateks.
Definicja LEJEK:
Co to jest wykorzystywany do oddzielenia osadu od cieczy. Może być zbudowany ze szkła (lejek szklany) albo z porcelany (lejek Büchnera) lub ze szkła z płytką ze szkła spiekanego. Lejek szklany ma kształt lateks.
Definicja LUIZYT:
Co to jest związek chem., org. pochodna arsenu; użytkowany jako ↑ bojowy środek trujący o działaniu parzącym; bezb. albo jasnożółta ciecz lateks.

Czym jest LATEKS znaczenie w Definicje chemia L .

  • Dodano:
  • Autor: