Słownik LECYTYNY co to znaczy.
Słownik LECYTYNY. Co znaczy CH2(OR)-CH(OR)-CH2-O-PO2-O-CH2-N(CH3)3 (ładunek (-) na jednym z atomów.

Czy przydatne?

Definicja LECYTYNY

Co to znaczy lecytyny: estry gliceryny z gatunku fosfolipidów (↑ lipidy) o budowie: CH2(OR)-CH(OR)-CH2-O-PO2-O-CH2-N(CH3)3 (ładunek (-) na jednym z atomów tlenu połączonych tylko z fosforem, ładunek (+) na atomie azotu choliny, R - ekipy pochodzące od kwasów tłuszczowych). Lecytyny występują w żółtkach jaj. Użytkowane w lecznictwie i przemyśle spożywczym

Definicja LAKTOZA:
Co to jest zbudowany z galaktozy i glukozy połączonych wiązaniem 1,4-α-glikozydowym. L. jest krystalicznym, słodkim ciałem stałym; ma właściwości redukujące. Aktywna optycznie [α] = + 55,3°; w roztworze wodnym lecytyny.
Definicja LEN:
Co to jest uzyskiwane z roślin należących do rodzaju len. Użytkowane do wyrobu różnych tkanin, jak na przykład frotté czy flanela i podobnych produktów w rodzaju ceraty, a również do wyrobu lin i powrozów lecytyny.
Definicja LUTET:
Co to jest Lutetium), pierwiastek chem., metal, Z = 71, m.at. 174,967u, ekipa ↑ lantanowców. Odkryty w 1905 r. poprzez G. Urbaina i niezależnie w 1907 r. poprzez A. von Welsbach. W przyrodzie występuje w lecytyny.
Definicja LICZBA KOORDYNACJI:
Co to jest jonów bezpośrednio otaczających dany atom albo jon w sieci krystalicznej albo w związku kompleksowym. Przeważnie występujące l.k. to 4 i 6, a odpowiadające im rozmieszczenie ligandów (geometria lecytyny.

Czym jest LECYTYNY znaczenie w Definicje chemia L .

  • Dodano:
  • Autor: