Słownik LECYTYNY co to znaczy.
Słownik LECYTYNY. Co znaczy CH2(OR)-CH(OR)-CH2-O-PO2-O-CH2-N(CH3)3 (ładunek (-) na jednym z atomów.

Czy przydatne?

Definicja LECYTYNY

Co to znaczy lecytyny: estry gliceryny z gatunku fosfolipidów (↑ lipidy) o budowie: CH2(OR)-CH(OR)-CH2-O-PO2-O-CH2-N(CH3)3 (ładunek (-) na jednym z atomów tlenu połączonych tylko z fosforem, ładunek (+) na atomie azotu choliny, R - ekipy pochodzące od kwasów tłuszczowych). Lecytyny występują w żółtkach jaj. Użytkowane w lecznictwie i przemyśle spożywczym

Definicja LUTET:
Co to jest Lutetium), pierwiastek chem., metal, Z = 71, m.at. 174,967u, ekipa ↑ lantanowców. Odkryty w 1905 r. poprzez G. Urbaina i niezależnie w 1907 r. poprzez A. von Welsbach. W przyrodzie występuje w lecytyny co to jest.
Definicja LODOWATY KWAS OCTOWY:
Co to jest 100% ↑ kwas octowy (nie zawierający wody). Otrzymywany na przykład w reakcji bezwodnika octowego (↑ bezwodnik kwasu organicznego) ze stechiometryczną ilością wody lecytyny definicja.
Definicja ŁOMONOSOW MICHAIŁ:
Co to jest przyrodnik, filozof, filolog i pisarz ros., prof. chemii uniwersytetu w Petersburgu, współzałożyciel uniwersytetu w Moskwie. Odkrył (w 1748 r. z wyjątkiem A. Lavoisiera) prawo zachowania masy w lecytyny co znaczy.
Definicja LUTOWANIE:
Co to jest metalowych stopionym metalem (lutem; ↑ luty); po skrzepnięciu (i ostygnięciu) lutu tworzy się trwałe połączenie. W trakcie lutowania łączone powierzchnie oczyszcza się topnikami (zależnie od lecytyny słownik.

Czym jest LECYTYNY znaczenie w Definicje chemia L .

  • Dodano:
  • Autor: