Słownik LECYTYNY co to znaczy.
Słownik LECYTYNY. Co znaczy CH2(OR)-CH(OR)-CH2-O-PO2-O-CH2-N(CH3)3 (ładunek (-) na jednym z atomów.

Czy przydatne?

Definicja LECYTYNY

Co to znaczy lecytyny: estry gliceryny z gatunku fosfolipidów (↑ lipidy) o budowie: CH2(OR)-CH(OR)-CH2-O-PO2-O-CH2-N(CH3)3 (ładunek (-) na jednym z atomów tlenu połączonych tylko z fosforem, ładunek (+) na atomie azotu choliny, R - ekipy pochodzące od kwasów tłuszczowych). Lecytyny występują w żółtkach jaj. Użytkowane w lecznictwie i przemyśle spożywczym

Definicja LICZBA ATOMOWA:
Co to jest Z - liczba protonów w jądrze atomu i równocześnie liczba elektronów w atomie danego pierwiastka. L.a. stanowi następny numer pierwiastka w układzie okresowym. Na przykład 6C - liczba atomowa lecytyny.
Definicja LIOFOBOWY UKŁAD:
Co to jest gdzie etap rozproszona oddziałuje negatywnie z rozpuszczalnikiem będącym fazą rozproszoną. Koagulacja zolu liofobowego jest w zasadzie nieodwracalna - bardzo trudno dostać ponownie zol. Do zoli lecytyny.
Definicja LICZBA JODOWA:
Co to jest związków nienasyconych; wyznacznik charakteryzujący stopień nienasycenia ↑ tłuszczów. Odnosząc się do tłuszczu: liczba gramów jodu, która może się przyłączyć do wiązań nienasyconych zawartych w 100g lecytyny.
Definicja Lr:
Co to jest znak ↑ lorensu lecytyny.

Czym jest LECYTYNY znaczenie w Definicje chemia L .

  • Dodano:
  • Autor: