Słownik LEPKOŚĆ co to znaczy.
Słownik LEPKOŚĆ. Co znaczy cieczy względem drugiej. Jednostką lepkości w układzie ↑ SI jest.

Czy przydatne?

Definicja LEPKOŚĆ

Co to znaczy lepkość: opór występujący w trakcie przesuwania jednej warstwy cieczy względem drugiej. Jednostką lepkości w układzie ↑ SI jest niutonosekunda na metr kwadratowy, zaś w układzie CGS (↑ układ CGS) - puaz (równy 1/10Ns·m-2). Współczynnik lepkości η błyskawicznie maleje ze wzrostem temp., dlatego istotny jest dobór smaru do temp., gdzie będzie on użytkowany

Definicja ŁUGOWANIE:
Co to jest ekstrahowanie substancji z mieszaniny stałej dzięki rozpuszczalnika lepkość co znaczy.
Definicja LANOLINA:
Co to jest otrzymywany z tłuszczopotu - wydzieliny gruczołów potowych i łojowych owiec; maziste, jasnożółte, o swoistym zapachu ciało stałe, t.t. 34÷38°C; nierozp. w wodzie, ale tworząca z nią ↑ emulsję lepkość krzyżówka.
Definicja LICZBA KOORDYNACJI:
Co to jest jonów bezpośrednio otaczających dany atom albo jon w sieci krystalicznej albo w związku kompleksowym. Przeważnie występujące l.k. to 4 i 6, a odpowiadające im rozmieszczenie ligandów (geometria lepkość co to jest.
Definicja LAKMUS:
Co to jest żyjących na wybrzeżach Morza Śródziemnego i Atlantyku; mieszanina barwników rozp. w wodzie. Użytkowany jako ↑ parametr kwasowo zasadowy, przeważnie w formie tak zwany papierków lakmusowych lepkość słownik.

Czym jest LEPKOŚĆ znaczenie w Definicje chemia L .

  • Dodano:
  • Autor: