Słownik LIGANDY co to znaczy.
Słownik LIGANDY. Co znaczy jon centralny w związkach kompleksowych. W związku K4[Fe(CN)6] ligandami.

Czy przydatne?

Definicja LIGANDY

Co to znaczy ligandy: nazwa ogólna jonów albo cząsteczek skoordynowanych poprzez jon centralny w związkach kompleksowych. W związku K4[Fe(CN)6] ligandami są aniony cyjankowe, w [Cu(NH3)4]SO4 - cząsteczki amoniaku, a w jonie - jony tlenkowe. L. mogą łączyć się z jonem centralnym poprzez jeden atom (na przykład cząsteczka amoniaku łączy się poprzez atom azotu, a wody poprzez atom tlenu) albo więcej atomów budujących l. (na przykład cząsteczka porfiryny obecna w ↑ hemie łączy się poprzez cztery atomy azotu)

Definicja Li:
Co to jest znak ↑ litu ligandy co to jest.
Definicja LEUCYNA:
Co to jest kwas 2-amino-4-metylopentanowy, jeden z ↑ aminokwasów egzogennych. W organizmie rozkłada się między innymi do acylokoenzymu A ligandy definicja.
Definicja LICZBA LOSCHMIDTA:
Co to jest liczba cząstek gazu zawarta w 1 cm3 gazu doskonałego, w uwarunkowaniach normalnych (temp. 0°C, ciśnienie 760 mm Hg), równa 2,687·1019 cząstek·cm-3 ligandy co znaczy.
Definicja LATEKS:
Co to jest mleczko kauczukowe, sok z drzew kauczukowych, roztwór 34÷37% kauczuku (↑ kauczuk naturalny) w wodzie. Na potrzeby przemysłu zatężany; użytkowany w przemyśle gumowym (smoczki, rękawice, zabawki, nici ligandy słownik.

Czym jest LIGANDY znaczenie w Definicje chemia L .

  • Dodano:
  • Autor: