Słownik LIGNINA co to znaczy.
Słownik LIGNINA. Co znaczy bezb. substancja, nierozp. w wodzie. Jej składnikami są pochodne.

Czy przydatne?

Definicja LIGNINA

Co to znaczy lignina: wysoce spolimeryzowana (masa cząsteczkowa rzędu 104), stała, bezb. substancja, nierozp. w wodzie. Jej składnikami są pochodne fenolowe: alkohol sinapinylowy (masa liści roślin liściastych) i alkohol koniferylowy (masa igieł drzew szpilkowych). Stanowi wytwór odpadowy (ścieki ligninosulfonowe) w trakcie produkcji celulozy z drewna, gdzie występuje w ilości około 30%

Definicja LEN:
Co to jest uzyskiwane z roślin należących do rodzaju len. Użytkowane do wyrobu różnych tkanin, jak na przykład frotté czy flanela i podobnych produktów w rodzaju ceraty, a również do wyrobu lin i powrozów lignina.
Definicja ŁUGI:
Co to jest wodnych stężonych roztworów wodorotlenku sodu i wodorotlenku potasu wywierających mocne działanie żrące na celulozę (papier, bibuła), białka (tkanki ciała, wełna, skóra, jedwab). Białka tkanki ciała lignina.
Definicja LUTY:
Co to jest metale albo ich stopy stosowane do ↑ lutowania. L. podzielone są na dwie ekipy: l. miękkie i l. twarde. L. miękkimi, o małej twardości i wytrzymałości mechanicznej i t.t lignina.
Definicja LICZBA JODOWA:
Co to jest związków nienasyconych; wyznacznik charakteryzujący stopień nienasycenia ↑ tłuszczów. Odnosząc się do tłuszczu: liczba gramów jodu, która może się przyłączyć do wiązań nienasyconych zawartych w 100g lignina.

Czym jest LIGNINA znaczenie w Definicje chemia L .

  • Dodano:
  • Autor: