Słownik ŁZY co to znaczy.
Słownik ŁZY. Co znaczy chlorku sodu, ↑ glukozy, ↑ mocznika, ↑ aminokwasów, ↑ tłuszczów i ↑ białek.

Czy przydatne?

Definicja ŁZY

Co to znaczy łzy: wydzielina gruczołów łzowych, stanowiąca roztwór wodny ↑ chlorku sodu, ↑ glukozy, ↑ mocznika, ↑ aminokwasów, ↑ tłuszczów i ↑ białek, o odczynie lekko zasadowym i właściwościach bakteriobójczych (dzięki zawartości enzymu o nazwie lizozym). Zazwyczaj produkowane są w niewielkiej ilości i pokrywają gałkę oczną, zapobiegając wysychaniu rogówki i spojówki

Definicja ŁYSZCZYKI:
Co to jest minerałów. Rozszczepiają się na bardzo cienkie, sprężyste połyskujące blaszki. Łyszczyki nie zawierające w swoim składzie żelaza są użytkowane jako izolatory elektryczne. Główne ł. to ↑ muskowit i ↑ łzy.
Definicja LEUCYNA:
Co to jest kwas 2-amino-4-metylopentanowy, jeden z ↑ aminokwasów egzogennych. W organizmie rozkłada się między innymi do acylokoenzymu A łzy.
Definicja LANTAN:
Co to jest Lanthanum), pierwiastek chem., metal, Z = 57, m.at. 138,9055u, ekipa ↑ skandowców. Odkryty w 1839 r. poprzez K.G. Mosandera; czysty metal otrzymali w 1878 r. Hillebrand i Norton. W przyrodzie łzy.
Definicja LICZBA JODOWA:
Co to jest związków nienasyconych; wyznacznik charakteryzujący stopień nienasycenia ↑ tłuszczów. Odnosząc się do tłuszczu: liczba gramów jodu, która może się przyłączyć do wiązań nienasyconych zawartych w 100g łzy.

Czym jest ŁZY znaczenie w Definicje chemia L .

  • Dodano:
  • Autor: