Słownik MAGNETYZM co to znaczy.
Słownik MAGNETYZM. Co znaczy poruszających się ładunków elektrycznych; odmiennie - wpływ na siebie.

Czy przydatne?

Definicja MAGNETYZM

Co to znaczy magnetyzm: zjawiska wywołane poprzez wzajemne oddziaływania poruszających się ładunków elektrycznych; odmiennie - wpływ na siebie prądów elektrycznych, prądów z magnesami i magnesów. Nośnikiem tego oddziaływania jest pole magnetyczne, zaś u jego podstaw (na poziomie mikroskopowym) leżą relatywistyczne (wynikające z teorii względności) konsekwencje zjawisk elektrycznych. Własności magnetyczne ciał (↑ antyferromagnetyk, ↑ diamagnetyk, ↑ ferrimagnetyk, ↑ ferromagnetyk, ↑ paramagnetyk) wynikają ze wzajemnych oddziaływań orbitalnych i spinowych momentów magnetycznych w atomach substancji (↑ liczby kwantowe)

Definicja MANGAN:
Co to jest Manganum), pierwiastek chem., metal, Z = 25, m.at. 54,93805u, ekipa ↑ manganowców. Odkryty w 1774 r. poprzez K. Scheelego; w tym samym roku zanieczyszczony metal dostał J.G. Gahn. W przyrodzie magnetyzm.
Definicja MENZURKA:
Co to jest ↑ cylinder miarowy magnetyzm.
Definicja MAGNEZJA:
Co to jest sproszkowanego ↑ magnezu używanego w początkach fotografiki do oświetlania fotografowanego obiektu, zastąpionego potem poprzez lampy błyskowe. 2) M. biała, nazwa zwyczajowa zasadowego węglanu(IV magnetyzm.
Definicja MIKROELEMENTY:
Co to jest ↑ pierwiastki biogenne magnetyzm.

Czym jest MAGNETYZM znaczenie w Definicje chemia M .

  • Dodano:
  • Autor: