Słownik MAGNEZJA co to znaczy.
Słownik MAGNEZJA. Co znaczy początkach fotografiki do oświetlania fotografowanego obiektu.

Czy przydatne?

Definicja MAGNEZJA

Co to znaczy magnezja: 1) Techniczna nazwa sproszkowanego ↑ magnezu używanego w początkach fotografiki do oświetlania fotografowanego obiektu, zastąpionego potem poprzez lampy błyskowe. 2) M. biała, nazwa zwyczajowa zasadowego węglanu(IV) magnezu, białego, lekkiego proszku trudno rozp. w wodzie. M biała użytkowana jest jako wypełniacz do farb i papierów, odtrutka w zatruciach kwasami i nie wszystkimi metalami i w kosmetyce. 3) M. palona, nazwa zwyczajowa tlenku magnezu MgO, otrzymywanego poprzez prażenie węglanu(IV) magnezu, białego proszku, nierozp. w wodzie, rozp. w kwasach. M. palona użytkowana jest między innymi w ceramice, jako odtrutka w zatruciach kwasami i środek przeciwko nadkwasocie

Definicja MANGANIT:
Co to jest minerał, MnO(OH), barwy czarnej albo stalowoszarej, ruda manganu magnezja.
Definicja METODA SOLVAYA:
Co to jest przemysłowego otrzymywania ↑ węglanu sodu. Stężony roztwór NaCl nasyca się amoniakiem i tlenkiem węgla(IV), z którego strąca się NaHCO3: NaCl + NH3 + CO2 + H2O NaHCO3 + NH4Cl; wodorowęglan sodu magnezja.
Definicja MIESZANINA CHROMOWA:
Co to jest ↑ chromianka magnezja.
Definicja MITSCHERLICH EILHARD:
Co to jest niem., opracował metodę wykrywania zatruć ↑ fosforem (w XVIII wieku popełniano sporo morderstw z użyciem fosforu, które trudno było udowodnić dopóki Mitscherlich nie opracował sposoby ich wykrywania magnezja.

Czym jest MAGNEZJA znaczenie w Definicje chemia M .

  • Dodano:
  • Autor: