Słownik MAGNEZJA co to znaczy.
Słownik MAGNEZJA. Co znaczy początkach fotografiki do oświetlania fotografowanego obiektu.

Czy przydatne?

Definicja MAGNEZJA

Co to znaczy magnezja: 1) Techniczna nazwa sproszkowanego ↑ magnezu używanego w początkach fotografiki do oświetlania fotografowanego obiektu, zastąpionego potem poprzez lampy błyskowe. 2) M. biała, nazwa zwyczajowa zasadowego węglanu(IV) magnezu, białego, lekkiego proszku trudno rozp. w wodzie. M biała użytkowana jest jako wypełniacz do farb i papierów, odtrutka w zatruciach kwasami i nie wszystkimi metalami i w kosmetyce. 3) M. palona, nazwa zwyczajowa tlenku magnezu MgO, otrzymywanego poprzez prażenie węglanu(IV) magnezu, białego proszku, nierozp. w wodzie, rozp. w kwasach. M. palona użytkowana jest między innymi w ceramice, jako odtrutka w zatruciach kwasami i środek przeciwko nadkwasocie

Definicja METALE KOLOROWE:
Co to jest podgrupa ↑ metali ciężkich, obejmująca między innymi miedź, cynę, cynk, ołów. Użytkowane do produkcji różnorodnych stopów, takich jak ↑ mosiądze i ↑ brązy magnezja.
Definicja METEORYTY:
Co to jest kosmicznego, należące najprawdopodobniej do naszego układu słonecznego (skład izotopowy pierwiastków jest taki sam jak na Ziemi, a ich wiek nie przewyższa wieku Ziemi). M. dzieli się na trzy ekipy: m magnezja.
Definicja MOLALNE OBNIŻENIE TEMPERATURY KRZEPNIĘCIA/TOPNIENIA ROZTWORU WODNEGO:
Co to jest zmiana temp. krzepnięcia (topnienia) roztworu wodnego danego związku, odpowiadająca zmianie tego stężenia o jeden mol na kilogram rozpuszczalnika magnezja.
Definicja MAKROELEMENTY:
Co to jest ↑ pierwiastki biogenne magnezja.

Czym jest MAGNEZJA znaczenie w Definicje chemia M .

  • Dodano:
  • Autor: