Słownik MALTOZA co to znaczy.
Słownik MALTOZA. Co znaczy glikozyd, zbudowany z dwóch pierścieni α-D-glukozy połączonych wiązaniem.

Czy przydatne?

Definicja MALTOZA

Co to znaczy maltoza: cukier słodowy - związek chem., C12H22O11; ↑ disacharyd, ↑ glikozyd, zbudowany z dwóch pierścieni α-D-glukozy połączonych wiązaniem 1,4-α-glikozydowym. Bezb. kryształy o słodkim smaku, rozp. w wodzie, t.t. 160°C, wykazuje właściwości redukujące. M. jest ↑ aktywna optycznie, w roztworze wodnym ulega ↑ mutarotacji. Poddana hydrolizie daje dwie cząsteczki α-D-glukozy. Użytkowana jako środek słodzący i do pożywek bakteriologicznych. Pozyskiwana poprzez hydrolizę skrobi

Definicja MORFINA:
Co to jest błyszczące słupki albo biały proszek bardzo trudno rozp. w wodzie, alkoholu etylowym i eterze etylowym, t.t. 254°C. W małych dawkach minimalizuje odbieralność bodźców przy zachowaniu przytomności, a maltoza.
Definicja MIESZANINA BUFOROWA:
Co to jest bufor) - roztwory, które nie zmieniają wyraźnie wartości pH pomimo wprowadzenia do nich niewielkich ilości silnych kwasów albo zasad, ani pod wpływem rozcieńczania wodą. M.b. pozwalają utrzymać pH maltoza.
Definicja MODERATOR:
Co to jest neutrony powstające w procesie ↑ rozszczepienia jąder atomowych. Moderatorami są: woda, ↑ ciężka woda, ↑ beryl, tlenek berylu, ↑ grafit i nie wszystkie wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne maltoza.
Definicja Mn:
Co to jest znak ↑ manganu maltoza.

Czym jest MALTOZA znaczenie w Definicje chemia M .

  • Dodano:
  • Autor: