Słownik MALTOZA co to znaczy.
Słownik MALTOZA. Co znaczy glikozyd, zbudowany z dwóch pierścieni α-D-glukozy połączonych wiązaniem.

Czy przydatne?

Definicja MALTOZA

Co to znaczy maltoza: cukier słodowy - związek chem., C12H22O11; ↑ disacharyd, ↑ glikozyd, zbudowany z dwóch pierścieni α-D-glukozy połączonych wiązaniem 1,4-α-glikozydowym. Bezb. kryształy o słodkim smaku, rozp. w wodzie, t.t. 160°C, wykazuje właściwości redukujące. M. jest ↑ aktywna optycznie, w roztworze wodnym ulega ↑ mutarotacji. Poddana hydrolizie daje dwie cząsteczki α-D-glukozy. Użytkowana jako środek słodzący i do pożywek bakteriologicznych. Pozyskiwana poprzez hydrolizę skrobi

Definicja METALE POLIMERYCZNE:
Co to jest zawierające w cząsteczce układ sprzężonych ↑ wiązań podwójnych, które po potraktowaniu czynnikami utleniającymi albo redukującymi mogą wykazywać przewodnictwo elektryczne dorównujące przewodnictwu maltoza.
Definicja METALE NIEŻELAZNE:
Co to jest nazwa użytkowana do określania metali użytkowanych technicznie, innych niż żelazo maltoza.
Definicja MASŁO:
Co to jest tłuszczu (wydzielonego z mleka) w wodzie, mieszanina estrów gliceryny i kwasów tłuszczowych (gł. palmitynowego, stearynowego, masłowego, kapronowego, kaprylowego, kaprynowego, laurynowego maltoza.
Definicja METALOCENY:
Co to jest kompleksowe metali przejściowych na II i III stopniu utlenienia, zawierające jako ligandy aromatyczne aniony cyklopenta-1,3-dienylowe C5H5-. Pięciokątne aniony są w cząsteczkach m. ułożone równolegle maltoza.

Czym jest MALTOZA znaczenie w Definicje chemia M .

  • Dodano:
  • Autor: