Słownik MANGANOMETRIA co to znaczy.
Słownik MANGANOMETRIA. Co znaczy miareczkowaniu ↑ roztworem mianowanym ↑ manganianu(VII) potasu.

Czy przydatne?

Definicja MANGANOMETRIA

Co to znaczy manganometria: jedna z metod ↑ analizy miareczkowej, polegająca na miareczkowaniu ↑ roztworem mianowanym ↑ manganianu(VII) potasu próbek zawierających substancje redukujące. Ciemnofioletowy roztwór jonów MnO4- odbarwia się, przechodząc w roztwór jonów Mn2+ (bezb. w niskim stężeniu); oznaką punktu końcowego miareczkowania jest pojawienie się różowego zabarwienia próbki, pochodzącego od nadmiaru manganianu(VII), który nie uległ redukcji

Definicja MORION:
Co to jest minerał, kamień półszlachetny, odmiana ↑ kwarcu barwy czarnej (pochodzącej od domieszek związków org manganometria.
Definicja MIESZANINA WYBUCHOWA:
Co to jest mieszanina substancji, gdzie przy osiągnięciu określonego składu następuje wybuchowa reakcja chem. zainicjowana iskrą elektryczną, płomieniem albo podwyższoną temp. Por. mieszanina piorunująca manganometria.
Definicja MIÓD SZTUCZNY:
Co to jest naturalnego upodobniona do niego konsystencją; mieszanina produktów hydrolizy sacharozy (↑ sacharoza, ↑ cukier inwertowany) albo skrobi (↑ skrobia, ↑ syrop skrobiowy), substancji barwiących manganometria.
Definicja METADON:
Co to jest syntetyczny ↑ narkotyk użytkowany w leczeniu heroinizmu (podawany doustnie osłabia konsekwencje działania heroiny). Wstrzyknięty wykazuje działanie identyczne do działania heroiny manganometria.

Czym jest MANGANOMETRIA znaczenie w Definicje chemia M .

  • Dodano:
  • Autor: