Słownik MASŁO co to znaczy.
Słownik MASŁO. Co znaczy mieszanina estrów gliceryny i kwasów tłuszczowych (gł. palmitynowego.

Czy przydatne?

Definicja MASŁO

Co to znaczy masło: stała emulsja tłuszczu (wydzielonego z mleka) w wodzie, mieszanina estrów gliceryny i kwasów tłuszczowych (gł. palmitynowego, stearynowego, masłowego, kapronowego, kaprylowego, kaprynowego, laurynowego, mirystynowego) i soli mineralnych, laktozy, białek i witamin; t.t. 27÷42 °C, t.k. 19÷39 °C. Pod wpływem światła, powietrza i podwyższonej temp. m. ulega niekorzystnym przemianom chemicznym (↑ jełczenie)

Definicja MENZURKA:
Co to jest ↑ cylinder miarowy masło.
Definicja METALOCENY:
Co to jest kompleksowe metali przejściowych na II i III stopniu utlenienia, zawierające jako ligandy aromatyczne aniony cyklopenta-1,3-dienylowe C5H5-. Pięciokątne aniony są w cząsteczkach m. ułożone równolegle masło.
Definicja MEYER LOTHAR:
Co to jest niem., prof. uniwersytetu w Tübingen, z wyjątkiem D.J. Mendelejewa pracował nad ↑ układem okresowym pierwiastków. Badając objętości atomowe pierwiastków zauważył, iż to jest rozmiar zmieniająca się masło.
Definicja MAGNETYCZNA LICZBA KWANTOWA:
Co to jest przyjmująca dla danej wartości ↑ orbitalnej liczby kwantowej l wartości: m = -l, -l + 1, ..., -2, -1, 0, 1, 2, ..., l-1, l. Kwantuje orientację przestrzenną orbitalnego momentu pędu elektronu (ustala masło.

Czym jest MASŁO znaczenie w Definicje chemia M .

  • Dodano:
  • Autor: