Słownik MATERIA co to znaczy.
Słownik MATERIA. Co znaczy większe struktury (↑ cząsteczki, ↑ makrocząsteczki), wspólnie z energią.

Czy przydatne?

Definicja MATERIA

Co to znaczy materia: ↑ cząstki i ↑ atomy występujące samodzielnie albo tworzące większe struktury (↑ cząsteczki, ↑ makrocząsteczki), wspólnie z energią składają się na wszystko, co można obserwować we Wszechświecie. Sama materia złożona jest gł. z próżni! ↑ Jądro atomowe, mimo że skupia praktycznie całą masę atomu, zajmuje objętość rzędu 10-42m3, z kolei cały atom - rzędu 10-30m3. Jądro stanowi zatem jedną bilionową objętości atomu, a więc 0,0000000001%! Nie dostrzegamy tego wskutek bardzo mocnych oddziaływań wiążących jądra atomowe z elektronami i poszczególne atomy ze sobą, a również oddziaływań elektrostatycznych odpowiedzialnych za odpychanie się cząstek jednoimiennych. M. może przechodzić w energię (na przykład wskutek ↑ anihilacji) i odwrotnie - ↑ równoważność masy i energii

Definicja MIESZANINA WYBUCHOWA:
Co to jest mieszanina substancji, gdzie przy osiągnięciu określonego składu następuje wybuchowa reakcja chem. zainicjowana iskrą elektryczną, płomieniem albo podwyższoną temp. Por. mieszanina piorunująca materia.
Definicja MUSKARYNA:
Co to jest związek chem.; ↑ alkaloid; występuje w muchomorze czerwonym (Amanita muscaria) (0,1÷0,3%). Muskaryna poraża układ nerwowy; 0,3÷0,5 g muskaryny jest dawką śmiertelną dla dorosłego człowieka materia.
Definicja METALOCENY:
Co to jest kompleksowe metali przejściowych na II i III stopniu utlenienia, zawierające jako ligandy aromatyczne aniony cyklopenta-1,3-dienylowe C5H5-. Pięciokątne aniony są w cząsteczkach m. ułożone równolegle materia.
Definicja MEZO:
Co to jest umieszczany przed nazwą org. związku chemicznego, zawierającego ↑ asymetryczne atomy węgla, na oznaczenie odmiany optycznie nieczynnej. Odmiana mezo zawiera symetrycznie rozmieszczone asymetryczne materia.

Czym jest MATERIA znaczenie w Definicje chemia M .

  • Dodano:
  • Autor: