Słownik METALOCENY co to znaczy.
Słownik METALOCENY. Co znaczy stopniu utlenienia, zawierające jako ligandy aromatyczne aniony.

Czy przydatne?

Definicja METALOCENY

Co to znaczy metaloceny: ↑ związki kompleksowe metali przejściowych na II i III stopniu utlenienia, zawierające jako ligandy aromatyczne aniony cyklopenta-1,3-dienylowe C5H5-. Pięciokątne aniony są w cząsteczkach m. ułożone równolegle do siebie, a pomiędzy nimi znajduje się kation metalu. Z uwagi na taką budowę m. są także nazywane związkami sandwiczowymi (o "strukturze kanapki"). M. tworzą między innymi: Ni, Co, Fe, Mn, Cr, V, Ti, Mo, W; to są związki barwne (zazwyczaj o różnych odcieniach czerwieni i zieleni), dobrze rozp. w rozpuszczalnikach org. i w większości trwałe. Znajdują różnorakie wykorzystanie, między innymi w medycynie jako nowe leki antynowotworowe. Głównym przedstawicielem tej ekipy jest ↑ ferrocen

Definicja MAGNETYCZNA SPINOWA LICZBA KWANTOWA:
Co to jest liczba przyjmująca dla elektronu dwie wartości ; kwantuje rzut spinu na określony kierunek metaloceny.
Definicja MOMENT DIPOLOWY:
Co to jest przesunięcia ładunku elektrycznego w cząsteczce. Okres dipolowy jest wektorem o kierunku zgodnym z osią dipola, o zwrocie od ładunku ujemnego, definiowanym jako iloczyn bezwzględnej wartości ładunku metaloceny.
Definicja METAN:
Co to jest należący do ekipy ↑ alkanów. Bezb., bezwonny, nierozp. w wodzie, rozp. w popularnych rozpuszczalnikach org.; t.t. -182°C, t.w. -162°C. M. jest palny, z powietrzem i tlenem tworzy mieszaniny wybuchowe metaloceny.
Definicja MIESZANINA BUFOROWA:
Co to jest bufor) - roztwory, które nie zmieniają wyraźnie wartości pH pomimo wprowadzenia do nich niewielkich ilości silnych kwasów albo zasad, ani pod wpływem rozcieńczania wodą. M.b. pozwalają utrzymać pH metaloceny.

Czym jest METALOCENY znaczenie w Definicje chemia M .

  • Dodano:
  • Autor: