Słownik METALOCENY co to znaczy.
Słownik METALOCENY. Co znaczy stopniu utlenienia, zawierające jako ligandy aromatyczne aniony.

Czy przydatne?

Definicja METALOCENY

Co to znaczy metaloceny: ↑ związki kompleksowe metali przejściowych na II i III stopniu utlenienia, zawierające jako ligandy aromatyczne aniony cyklopenta-1,3-dienylowe C5H5-. Pięciokątne aniony są w cząsteczkach m. ułożone równolegle do siebie, a pomiędzy nimi znajduje się kation metalu. Z uwagi na taką budowę m. są także nazywane związkami sandwiczowymi (o "strukturze kanapki"). M. tworzą między innymi: Ni, Co, Fe, Mn, Cr, V, Ti, Mo, W; to są związki barwne (zazwyczaj o różnych odcieniach czerwieni i zieleni), dobrze rozp. w rozpuszczalnikach org. i w większości trwałe. Znajdują różnorakie wykorzystanie, między innymi w medycynie jako nowe leki antynowotworowe. Głównym przedstawicielem tej ekipy jest ↑ ferrocen

Definicja MASA ATOMOWA:
Co to jest w jednostkach masy atomowej (unitach; ↑ unit). Dla pierwiastka będącego mieszaniną izotopów masa atomowa jest ↑ średnią ważoną mas poszczególnych izotopów danego pierwiastka. Na przykład: 35Cl (77 metaloceny.
Definicja MONACYT:
Co to jest minerał, MPO4, M = lantanowce o Z = 57÷63, zawiera domieszki toru; użytkowany do otrzymywania lantanowców i toru metaloceny.
Definicja MAGNEZJA:
Co to jest sproszkowanego ↑ magnezu używanego w początkach fotografiki do oświetlania fotografowanego obiektu, zastąpionego potem poprzez lampy błyskowe. 2) M. biała, nazwa zwyczajowa zasadowego węglanu(IV metaloceny.
Definicja MUSKOWIT:
Co to jest minerał z gatunku ↑ łyszczyków, KAl2(AlSi3O10)(OH)2, jasny, przezroczysty. Z tafli m. wykonuje się okienka wzierników w piecach przemysłowych metaloceny.

Czym jest METALOCENY znaczenie w Definicje chemia M .

  • Dodano:
  • Autor: