Słownik METYLOAMINA co to znaczy.
Słownik METYLOAMINA. Co znaczy Bezbarwny gaz o nieprzyjemnym zapachu podobnym do gnijących ryb, tt.

Czy przydatne?

Definicja METYLOAMINA

Co to znaczy metyloamina: ↑związek organiczny o wzorze CH3NH2, najprostsza z ↑amin. Bezbarwny gaz o nieprzyjemnym zapachu podobnym do gnijących ryb, tt. -93ºC, tw. -6ºC, bardzo dobrze rozpuszczalny w wodzie. M. jest toksyczna, łatwopalna, łatwo reaguje z kwasami tworząc sole (na przykład stały krystaliczny chlorowodorek metyloaminy CH3NH3Cl). Użytkowana jako surowiec w syntezie organicznej, a również - w formie skroplonej - jako ↑rozpuszczalnik

Definicja METALE SZLACHETNE:
Co to jest odznaczają się bardzo wysoką odpornością chemiczną i nie ulegają korozji pod działaniem czynników atmosferycznych (stąd nazwa). Do m. sz. należą: ↑ ruten, ↑ rod, ↑ pallad (↑ platynowce lekkie), ↑ osm metyloamina.
Definicja METAN:
Co to jest należący do ekipy ↑ alkanów. Bezb., bezwonny, nierozp. w wodzie, rozp. w popularnych rozpuszczalnikach org.; t.t. -182°C, t.w. -162°C. M. jest palny, z powietrzem i tlenem tworzy mieszaniny wybuchowe metyloamina.
Definicja MARGARYNA:
Co to jest właściwościach zbliżonych do masła, stanowiący emulsję wody albo odtłuszczonego mleka w mieszaninie tłuszczów (t.t. ~35°C). M. otrzymuje się z tłuszczów ciekłych (nienasyconych) poprzez częściowe metyloamina.
Definicja MASA ATOMOWA:
Co to jest w jednostkach masy atomowej (unitach; ↑ unit). Dla pierwiastka będącego mieszaniną izotopów masa atomowa jest ↑ średnią ważoną mas poszczególnych izotopów danego pierwiastka. Na przykład: 35Cl (77 metyloamina.

Czym jest METYLOAMINA znaczenie w Definicje chemia M .

  • Dodano:
  • Autor: