Słownik MEZO co to znaczy.
Słownik MEZO. Co znaczy chemicznego, zawierającego ↑ asymetryczne atomy węgla, na oznaczenie.

Czy przydatne?

Definicja MEZO

Co to znaczy mezo: przedrostek umieszczany przed nazwą org. związku chemicznego, zawierającego ↑ asymetryczne atomy węgla, na oznaczenie odmiany optycznie nieczynnej. Odmiana mezo zawiera symetrycznie rozmieszczone asymetryczne atomy węgla, kompensujące parami swój skutek czynności optycznej. Cząsteczka izomeru mezo posiada płaszczyznę symetrii (oba fragmenty cząsteczki stanowią wówczas własne lustrzane odbicia). Przykłady izomerów mezo

Definicja MYDŁA:
Co to jest potasowe wyższych ↑ kwasów tłuszczowych, na przykład C15H31COONa - palmitynian sodu, C15H31COOK - palmitynian potasu, C17H35COONa - stearynian sodu, C17H35COOK - stearynian potasu. Mydła sodowe są mezo co znaczy.
Definicja METYLOAMINA:
Co to jest o wzorze CH3NH2, najprostsza z ↑amin. Bezbarwny gaz o nieprzyjemnym zapachu podobnym do gnijących ryb, tt. -93ºC, tw. -6ºC, bardzo dobrze rozpuszczalny w wodzie. M. jest toksyczna, łatwopalna, łatwo mezo krzyżówka.
Definicja MER:
Co to jest jednostka monomeryczna, elementarna składowa cząsteczki ↑ polimeru, zbliżona składem (lecz nie tożsama!) do cząsteczki monomeru mezo co to jest.
Definicja METOL:
Co to jest związek chem., bezb. igły; rozkłada się ponad 250°C, użytkowany jako wywoływacz mezo słownik.

Czym jest MEZO znaczenie w Definicje chemia M .

  • Dodano:
  • Autor: