Słownik MLEKO co to znaczy.
Słownik MLEKO. Co znaczy roztworze wodnym cukrów, białek (kazeina, albuminy i globuliny.

Czy przydatne?

Definicja MLEKO

Co to znaczy mleko: wydzielina gruczołu mlecznego ssaków; emulsja tłuszczów w roztworze wodnym cukrów, białek (kazeina, albuminy i globuliny), mikroelementów i makroelementów (↑ pierwiastki biogenne; Ca, K, P), witamin (A, E, B1, B2, PP, C), enzymów i in. Skład chem. (jakościowy i ilościowy) m. zależy od gatunku ssaka. M. żeńskie: tłuszcze 3,7%, białka 1,5%, cukry 7%; m. krowie: tłuszcze 3,2%, białka 3,2%, cukry 4,7% (oba typy mleka dostarczają zbliżone ilości energii: 100g - 260÷290kJ); m. kozie: tłuszcze 4%, białka 3,6%, cukry 4,2%; m. owcze: tłuszcze 6,5%, białka 5,7%, cukry 4,5%. W trakcie gotowania m. na jego powierzchni powstaje kożuch, stanowiący warstwę skoagulowanego poprzez ciepło białka. Z m. otrzymuje się śmietany, sery, twarogi, masło i przetwory mleczne, takie jak: ↑ kefir, ↑ jogurt i ↑ kumys

Definicja METALE KOLOROWE:
Co to jest podgrupa ↑ metali ciężkich, obejmująca między innymi miedź, cynę, cynk, ołów. Użytkowane do produkcji różnorodnych stopów, takich jak ↑ mosiądze i ↑ brązy mleko.
Definicja MEITNER LISE:
Co to jest niem., w 1917 r. wraz z O. Hahnem dokonała odkrycia protaktynu, wraz z Frischem jako pierwsi wyjaśnili przebieg reakcji rozszczepiania jądrowego uranu (zaobserwowanego a nie przewidzianego poprzez mleko.
Definicja METALE POLIMERYCZNE:
Co to jest zawierające w cząsteczce układ sprzężonych ↑ wiązań podwójnych, które po potraktowaniu czynnikami utleniającymi albo redukującymi mogą wykazywać przewodnictwo elektryczne dorównujące przewodnictwu mleko.
Definicja MOSELEY HENRY:
Co to jest i fizyk z angielskiego:, odkrył zależność pomiędzy ↑ liczbą atomową a długością fali promieniowania rentgenowskiego emitowanego poprzez badany pierwiastek (prawo Moseleya). Wykazał, iż gł mleko.

Czym jest MLEKO znaczenie w Definicje chemia M .

  • Dodano:
  • Autor: