Słownik MLEKO co to znaczy.
Słownik MLEKO. Co znaczy roztworze wodnym cukrów, białek (kazeina, albuminy i globuliny.

Czy przydatne?

Definicja MLEKO

Co to znaczy mleko: wydzielina gruczołu mlecznego ssaków; emulsja tłuszczów w roztworze wodnym cukrów, białek (kazeina, albuminy i globuliny), mikroelementów i makroelementów (↑ pierwiastki biogenne; Ca, K, P), witamin (A, E, B1, B2, PP, C), enzymów i in. Skład chem. (jakościowy i ilościowy) m. zależy od gatunku ssaka. M. żeńskie: tłuszcze 3,7%, białka 1,5%, cukry 7%; m. krowie: tłuszcze 3,2%, białka 3,2%, cukry 4,7% (oba typy mleka dostarczają zbliżone ilości energii: 100g - 260÷290kJ); m. kozie: tłuszcze 4%, białka 3,6%, cukry 4,2%; m. owcze: tłuszcze 6,5%, białka 5,7%, cukry 4,5%. W trakcie gotowania m. na jego powierzchni powstaje kożuch, stanowiący warstwę skoagulowanego poprzez ciepło białka. Z m. otrzymuje się śmietany, sery, twarogi, masło i przetwory mleczne, takie jak: ↑ kefir, ↑ jogurt i ↑ kumys

Definicja METABOLIZM:
Co to jest ↑ przemiana materii mleko co to jest.
Definicja MOCZNIK:
Co to jest 133°C, bezb. kryształy, bez zapachu, nierozp. w wodzie i etanolu. Ogrzewany ulega kondensacji do ↑ biuretu. Występuje jako wytwór przemiany białek w pocie i moczu ludzi i zwierząt. Otrzymywany mleko definicja.
Definicja MARIHUANA:
Co to jest ↑ narkotyk otrzymywany z liści, kwiatów i nasion konopi amerykańskich i zawiera do 1% ↑ THC; regularnie palona w mieszaninie z tytoniem mleko co znaczy.
Definicja MOLEKUŁA:
Co to jest ↑ cząsteczka mleko słownik.

Czym jest MLEKO znaczenie w Definicje chemia M .

  • Dodano:
  • Autor: