Słownik MLEKO co to znaczy.
Słownik MLEKO. Co znaczy roztworze wodnym cukrów, białek (kazeina, albuminy i globuliny.

Czy przydatne?

Definicja MLEKO

Co to znaczy mleko: wydzielina gruczołu mlecznego ssaków; emulsja tłuszczów w roztworze wodnym cukrów, białek (kazeina, albuminy i globuliny), mikroelementów i makroelementów (↑ pierwiastki biogenne; Ca, K, P), witamin (A, E, B1, B2, PP, C), enzymów i in. Skład chem. (jakościowy i ilościowy) m. zależy od gatunku ssaka. M. żeńskie: tłuszcze 3,7%, białka 1,5%, cukry 7%; m. krowie: tłuszcze 3,2%, białka 3,2%, cukry 4,7% (oba typy mleka dostarczają zbliżone ilości energii: 100g - 260÷290kJ); m. kozie: tłuszcze 4%, białka 3,6%, cukry 4,2%; m. owcze: tłuszcze 6,5%, białka 5,7%, cukry 4,5%. W trakcie gotowania m. na jego powierzchni powstaje kożuch, stanowiący warstwę skoagulowanego poprzez ciepło białka. Z m. otrzymuje się śmietany, sery, twarogi, masło i przetwory mleczne, takie jak: ↑ kefir, ↑ jogurt i ↑ kumys

Definicja MIŁOBĘDZKI TADEUSZ:
Co to jest 1873-1959) chemik pol., nieorganik i analityk, rozwinął sposoby ↑ analizy chem. i analizę w skali półmikro mleko.
Definicja MENDELEW:
Co to jest Mendelevium), pierwiastek chem., metal, Z = 101, m.at. 258,099u, ekipa ↑ aktynowców. Otrzymany sztucznie w 1955 r. poprzez G.T. Seaborga, A. Ghiorso i współpracowników (izotop 256Md; w rezultacie mleko.
Definicja MIÓD SZTUCZNY:
Co to jest naturalnego upodobniona do niego konsystencją; mieszanina produktów hydrolizy sacharozy (↑ sacharoza, ↑ cukier inwertowany) albo skrobi (↑ skrobia, ↑ syrop skrobiowy), substancji barwiących mleko.
Definicja METODA RTĘCIOWA:
Co to jest sposób otrzymywania ↑ wodorotlenku sodu z roztworu NaCl w wodzie. W metodzie elektrolitycznej na anodzie wydziela się Cl2, a na katodzie H2, powodując przyrost stężenia OH- w przestrzeni mleko.

Czym jest MLEKO znaczenie w Definicje chemia M .

  • Dodano:
  • Autor: