Słownik MOLALNOŚĆ co to znaczy.
Słownik MOLALNOŚĆ. Co znaczy rozpuszczonej w jednym kilogramie rozpuszczalnika (molsubstancji.

Czy przydatne?

Definicja MOLALNOŚĆ

Co to znaczy molalność: stężenie roztworu wyrażone w liczbie moli substancji rozpuszczonej w jednym kilogramie rozpuszczalnika (molsubstancji /kgrozpuszczalnika)

Definicja METODA SOLVAYA:
Co to jest przemysłowego otrzymywania ↑ węglanu sodu. Stężony roztwór NaCl nasyca się amoniakiem i tlenkiem węgla(IV), z którego strąca się NaHCO3: NaCl + NH3 + CO2 + H2O NaHCO3 + NH4Cl; wodorowęglan sodu molalność.
Definicja MATERIAŁY WYBUCHOWE:
Co to jest ich mieszaniny, które pod wpływem bodźców zewnętrznych, na przykład iskry elektrycznej, podwyższonej temp., czynników mechanicznych (tarcie, uderzenie), ulegają ↑ wybuchowi. Właściwości wybuchowe molalność.
Definicja MEITNER LISE:
Co to jest niem., w 1917 r. wraz z O. Hahnem dokonała odkrycia protaktynu, wraz z Frischem jako pierwsi wyjaśnili przebieg reakcji rozszczepiania jądrowego uranu (zaobserwowanego a nie przewidzianego poprzez molalność.
Definicja MOCZNIK:
Co to jest 133°C, bezb. kryształy, bez zapachu, nierozp. w wodzie i etanolu. Ogrzewany ulega kondensacji do ↑ biuretu. Występuje jako wytwór przemiany białek w pocie i moczu ludzi i zwierząt. Otrzymywany molalność.

Czym jest MOLALNOŚĆ znaczenie w Definicje chemia M .

  • Dodano:
  • Autor: