Słownik MOLALNOŚĆ co to znaczy.
Słownik MOLALNOŚĆ. Co znaczy rozpuszczonej w jednym kilogramie rozpuszczalnika (molsubstancji.

Czy przydatne?

Definicja MOLALNOŚĆ

Co to znaczy molalność: stężenie roztworu wyrażone w liczbie moli substancji rozpuszczonej w jednym kilogramie rozpuszczalnika (molsubstancji /kgrozpuszczalnika)

Definicja METYLOAMINA:
Co to jest o wzorze CH3NH2, najprostsza z ↑amin. Bezbarwny gaz o nieprzyjemnym zapachu podobnym do gnijących ryb, tt. -93ºC, tw. -6ºC, bardzo dobrze rozpuszczalny w wodzie. M. jest toksyczna, łatwopalna, łatwo molalność.
Definicja METALE POLIMERYCZNE:
Co to jest zawierające w cząsteczce układ sprzężonych ↑ wiązań podwójnych, które po potraktowaniu czynnikami utleniającymi albo redukującymi mogą wykazywać przewodnictwo elektryczne dorównujące przewodnictwu molalność.
Definicja MIÓD SZTUCZNY:
Co to jest naturalnego upodobniona do niego konsystencją; mieszanina produktów hydrolizy sacharozy (↑ sacharoza, ↑ cukier inwertowany) albo skrobi (↑ skrobia, ↑ syrop skrobiowy), substancji barwiących molalność.
Definicja MANGANOMETRIA:
Co to jest analizy miareczkowej, polegająca na miareczkowaniu ↑ roztworem mianowanym ↑ manganianu(VII) potasu próbek zawierających substancje redukujące. Ciemnofioletowy roztwór jonów MnO4- odbarwia się molalność.

Czym jest MOLALNOŚĆ znaczenie w Definicje chemia M .

  • Dodano:
  • Autor: