Słownik MONOSACHARYDY co to znaczy.
Słownik MONOSACHARYDY. Co znaczy hydroksyketony (↑ ketozy), które można przedstawić w formie wzorów.

Czy przydatne?

Definicja MONOSACHARYDY

Co to znaczy monosacharydy: wielowodorotlenowe hydroksyaldehydy (aldozy) albo hydroksyketony (↑ ketozy), które można przedstawić w formie wzorów ogólnych: W zależności od ilości atomów C w cząsteczce (ich liczba wynosi od trzech do ośmiu), monosacharydy dzieli się adekwatnie na: triozy, tetrozy, pentozy, heksozy, heptozy i oktozy. Aldozy i ketozy o tej samej liczbie atomów C są względem siebie izomerami konstytucyjnymi. Prawie każde monosacharydy naturalne posiadają konfigurację D przedostatniego atomu węgla (licząc od ekipy aldehydowej - w aldozach albo od ekipy karbonylowej w ketozach). Główne m. to pentozy i heksozy. M. są krystalicznymi ciałami stałymi, zazwyczaj słodkimi, bardzo dobrze rozp. w wodzie i nierozp. w rozpuszczalnikach org. Z racji na obecność ↑ grup funkcyjnych ulegają reakcjom charakterystycznym dla alkoholi wielowodorotlenowych, aldehydów i ketonów. W organizmach żywych występują w formie oligosacharydów i polisacharydów, glikozydów i kwasów nukleinowych. Nie wszystkie pochodne m. (↑ dezoksyryboza, ↑ kwas askorbinowy) pełnią również istotne funkcje fizjologiczne

Definicja MOSIĄDZE:
Co to jest ↑ stopy miedzi z cynkiem i dodatkiem innych metali (ołowiu, glinu, żelaza), proste w obróbce i odporne na korozję, użytkowane do wyrobu blach, drutów, rur, śrub, części maszyn, przyrządów, okrętów itp monosacharydy.
Definicja MIŁOBĘDZKI TADEUSZ:
Co to jest 1873-1959) chemik pol., nieorganik i analityk, rozwinął sposoby ↑ analizy chem. i analizę w skali półmikro monosacharydy.
Definicja MANGANOWCE:
Co to jest okresowego, blok d, do której należą następujące pierwiastki: ↑ mangan, ↑ technet, ↑ ren, ↑ bohr. Wszystkie pierwiastki to metale. Konfiguracja elektronów walencyjnych w stanie fundamentalnym w monosacharydy.
Definicja METALE D-ELEKTRONOWE:
Co to jest przejściowe; metale bloku d układu okresowego (↑bloki s, p, d, f), który obejmuje ekipy: 3. (↑skandowce), 4. (↑tytanowce), 5. (↑wanadowce), 6. (↑chromowce), 7. (↑manganowce), 8. (↑żelazowce), 9 monosacharydy.

Czym jest MONOSACHARYDY znaczenie w Definicje chemia M .

  • Dodano:
  • Autor: