Słownik NAFTALEN co to znaczy.
Słownik NAFTALEN. Co znaczy skondensowanych pierścieni benzenowych, wyodrębniany ze smoły węglowej.

Czy przydatne?

Definicja NAFTALEN

Co to znaczy naftalen: C10H8, węglowodór aromatyczny składający się z dwóch skondensowanych pierścieni benzenowych, wyodrębniany ze smoły węglowej. Tworzy białe, blaszkowate kryształy o charakterystycznym zapachu. Nierozp. w wodzie. Rozp.się w alkoholu, benzenie i tym podobne Spala się kopcącym płomieniem. Daje produkty uwodornienia, sulfonowania, chlorowania, nitrowania. Użytkowany do produkcji dekaliny, tetraliny, naftolu, bezwodnika ftalowego, wielu barwników (na przykład indygo) a również jako delikatny środek dezynfekcyjny i insektycyd (przeciw molom)

Definicja NEUTRALIZACJA:
Co to jest zobojętniania; 2) usunięcie skażenia chemicznego spowodowanego poprzez rozlanie agresywnej albo szkodliwej dla środowiska substancji chemicznej, na przykład ↑ kwasu siarkowego(VI), ↑ kwasu naftalen.
Definicja Ni:
Co to jest znak ↑ niklu naftalen.
Definicja NAWOZY MAGNEZOWE:
Co to jest zawierające związki magnezu, łatwo przyswajalne poprzez rośliny. Do głownych należą zmielone minerały magnezu: ↑ magnezyt i ↑ dolomit. Zawartość magnezu (w przeliczeniu na MgO) w n.m. wynosi 16÷60 naftalen.
Definicja NADNAPIĘCIE PROCESU ELEKTRODOWEGO:
Co to jest wartością napięcia niezbędnego do zapoczątkowania reakcji na elektrodzie (obliczoną opierając się na powinowactwa tej reakcji), a rzeczywistą wartością napięcia wymaganą do zapoczątkowania reakcji naftalen.

Czym jest NAFTALEN znaczenie w Definicje chemia N .

  • Dodano:
  • Autor: