Słownik NAPALM co to znaczy.
Słownik NAPALM. Co znaczy kwasów oleinowego, laurynowego, palmitynowego i stearynowego; ↑ kwasy.

Czy przydatne?

Definicja NAPALM

Co to znaczy napalm: 1) mieszanina soli glinowych kwasów tłuszczowych (gł. kwasów oleinowego, laurynowego, palmitynowego i stearynowego; ↑ kwasy tłuszczowe) i cykloalifatycznych użytkowanych do zagęszczania paliw ciekłych (na przykład benzyny); 2) zagęszczone paliwo ciekłe cechujące się niezłą przyczepnością i wysoką temp. spalania (800÷1000°C) użytkowane pomiędzy innymi w miotaczach ognia i bombach zapalających

Definicja NITROGLICERYNA:
Co to jest nieprawidłowa nazwa estru triazotanu(V) ↑ gliceryny. Związek ten, otrzymywany w rezultacie estryfikacji gliceryny kwasem azotowym(V), jest oleistą, lekko żółtawą, trującą cieczą o palącym smaku napalm.
Definicja NAWOZY MIESZANE:
Co to jest ↑ nawozy sztuczne zawierające mieszaninę związków kilku pierwiastków. Do głownych należy nitrofoska (KNO3, NH4Cl, (NH4)2HPO4, zawartość azotu 17%, P2O5 13% i K2O 22 napalm.
Definicja NUKLID:
Co to jest izotop pierwiastka mający ustaloną liczba protonów i neutronów w jądrze; zestaw atomów o identycznych liczbach atomowych i masowych napalm.
Definicja NIKOTYNA:
Co to jest pochodna pirydyny; bezb. ciecz brunatniejąca na powietrzu, rozp. w wodzie, alkoholu i eterze; t.t. -80°C, t.w. 247°C. Silna trucizna (dawka śmiertelna 50÷60 mg), poraża ośrodkowy układ nerwowy napalm.

Czym jest NAPALM znaczenie w Definicje chemia N .

  • Dodano:
  • Autor: