Słownik NARKOMANIA co to znaczy.
Słownik NARKOMANIA. Co znaczy narkotyków, którego formami może być uzależnienie psychiczne.

Czy przydatne?

Definicja NARKOMANIA

Co to znaczy narkomania: nałóg powstały w konsekwencji stałego przyjmowania ↑ narkotyków, którego formami może być uzależnienie psychiczne, fizyczne i tolerancja na narkotyk. Uzależnienie psychiczne objawia się niekontrolowaną potrzebą przyjęcia narkotyku, uzależnienie fizyczne zaś objawami głodu (na przykład konwulsje, bóle), poprzez tolerancję rozumie się pomniejszoną wrażliwość na ustaloną dawkę narkotyku albo uzyskanie podobnych efektów działania przy jego zwiększonej dawce

Definicja NIKOTYNIZM:
Co to jest paleniem tytoniu. Przejawia się zmniejszeniem odporności, zmianami w układzie naczyniowym i sercu (sposobność zawału), układzie oddechowym (spore prawdopodobieństwo raka płuc) i układzie nerwowym narkomania.
Definicja NERNST WALTHER HERMANN:
Co to jest fizyk i chemik, prof. chemii fizycznej w Getyndze, a od 1905 r. w Berlinie. W 1920 r. Nagroda Nobla. Zajmował się termodynamiką (sformułował trzecią zasadę termodynamiki), elektrochemią (↑ wzór narkomania.
Definicja NAWOZY MIESZANE:
Co to jest ↑ nawozy sztuczne zawierające mieszaninę związków kilku pierwiastków. Do głownych należy nitrofoska (KNO3, NH4Cl, (NH4)2HPO4, zawartość azotu 17%, P2O5 13% i K2O 22 narkomania.
Definicja NEON:
Co to jest Neon), pierwiastek chem., niemetal, Z = 10, m.at. 20,1797u, ekipa ↑ helowców. Odkryty w 1898 r. poprzez W. Ramsaya i M. Traversa. W przyrodzie występuje w formie wolnej; składnik atmosfery ziemskiej narkomania.

Czym jest NARKOMANIA znaczenie w Definicje chemia N .

  • Dodano:
  • Autor: