Słownik NEUTRALIZACJA co to znaczy.
Słownik NEUTRALIZACJA. Co znaczy chemicznego spowodowanego poprzez rozlanie agresywnej albo.

Czy przydatne?

Definicja NEUTRALIZACJA

Co to znaczy neutralizacja: 1) ↑ reakcja zobojętniania; 2) usunięcie skażenia chemicznego spowodowanego poprzez rozlanie agresywnej albo szkodliwej dla środowiska substancji chemicznej, na przykład ↑ kwasu siarkowego(VI), ↑ kwasu chlorowodorowego, ↑ ropy naftowej. N. przeprowadza się środkami dobranymi adekwatnie do substancji skażającej (na przykład kwas zobojętnia się zazwyczaj zasadą, tworzącą z nim nieszkodliwą sól)

Definicja NICHOLSON WILLIAM:
Co to jest z angielskiego:, około 1800 r. wspólnie z Anthonym Carlislem przeprowadził elektrolizę rozcieńczonego ↑ kwasu siarkowego(VI) uzyskując na elektrodach wodór i tlen. Nicholson i Carlisle wyznaczyli neutralizacja.
Definicja NADNAPIĘCIE PROCESU ELEKTRODOWEGO:
Co to jest wartością napięcia niezbędnego do zapoczątkowania reakcji na elektrodzie (obliczoną opierając się na powinowactwa tej reakcji), a rzeczywistą wartością napięcia wymaganą do zapoczątkowania reakcji neutralizacja.
Definicja NIKIELIN:
Co to jest minerał, NiAs, barwy czerwonej, ruda niklu neutralizacja.
Definicja NIOB:
Co to jest Niobium), pierwiastek chem., metal, Z = 41, m.at. 92,90638u, ekipa ↑ wanadowców. Odkryty (z tantalem) poprzez Ch. Hatchetta w 1781 r.; metaliczny n. dostał H. Rose w 1844 r. W przyrodzie występuje w neutralizacja.

Czym jest NEUTRALIZACJA znaczenie w Definicje chemia N .

  • Dodano:
  • Autor: