Słownik NEUTRINO co to znaczy.
Słownik NEUTRINO. Co znaczy zerowym ładunku elektrycznym, spinie połówkowym i niesłychanie ogromnej.

Czy przydatne?

Definicja NEUTRINO

Co to znaczy neutrino: ↑ cząstka elementarna należąca do lekkich (leptonów), o zerowym ładunku elektrycznym, spinie połówkowym i niesłychanie ogromnej przenikliwości (na przykład cała Ziemia jest dla n. przezroczysta). Istnienie n. zostało przewidziane w 1930 r. poprzez Pauliego, zaś jego eksperymentalny dowód przeprowadzono w 1956. Badania prowadzone w japońskim detektorze Extra Kamiokande dowiodły w 1998 r., iż n. są obdarzone masą spoczynkową rzędu 10-8 masy elektronu (~10-39kg; ↑ elektron). Powstają w przyrodzie w pierwszej kolejności w reakcjach termojądrowych, zachodzących we wnętrzu gwiazd. Gdyby reakcje termojądrowe wewnątrz Słońca przestały zachodzić, na Ziemi dowiedzielibyśmy się o tym pośrodku min. (z wyjątkiem tego Słońce świeciłoby jeszcze poprzez około 10 000 000 lat, gdyż tyle trwa wędrówka promieniowania elektromagnetycznego z wnętrza gwiazdy na powierzchnię!). Edukacja zna kilka rodzajów n., stanowiących pary z cząstkami negatonowymi: n. elektronowe (przeważnie nazywane w skrócie neutrinem), n. mionowe, n. taonowe - każde z nich ma swój odpowiednik w formie właściwego antyneutrina

Definicja NEUTRALIZACJA:
Co to jest zobojętniania; 2) usunięcie skażenia chemicznego spowodowanego poprzez rozlanie agresywnej albo szkodliwej dla środowiska substancji chemicznej, na przykład ↑ kwasu siarkowego(VI), ↑ kwasu neutrino.
Definicja Ne:
Co to jest znak ↑ neonu neutrino.
Definicja NITROZYL:
Co to jest określający ↑ tlenek azotu(II), występujący w formie ↑ liganda w ↑ związkach kompleksowych. Zobacz także ekipy funkcyjne; 2) związek kompleksowy zawierający w cząsteczce tlenek azotu(II) jako ligand neutrino.
Definicja NUKLEOFIL:
Co to jest ↑ czynnik nukleofilowy neutrino.

Czym jest NEUTRINO znaczenie w Definicje chemia N .

  • Dodano:
  • Autor: