Słownik NEUTRON co to znaczy.
Słownik NEUTRON. Co znaczy wchodzą w skład wszystkich jąder atomowych (↑ jądro atomowe) niezależnie.

Czy przydatne?

Definicja NEUTRON

Co to znaczy neutron: ↑ cząstka elektrycznie obojętna, o masie 1,0087u. Neutrony wchodzą w skład wszystkich jąder atomowych (↑ jądro atomowe) niezależnie od jądra izotopu wodoru 1H. Swobodne n. są nietrwałe (moment połowicznego zaniku wynosi 930 s). W rezultacie rozpadu z n. powstaje proton i elektron i ↑ neutrino. N. został odkryty w 1932 r. poprzez J. Chadwicka. Zobacz kwarki

Definicja NIKOTYNA:
Co to jest pochodna pirydyny; bezb. ciecz brunatniejąca na powietrzu, rozp. w wodzie, alkoholu i eterze; t.t. -80°C, t.w. 247°C. Silna trucizna (dawka śmiertelna 50÷60 mg), poraża ośrodkowy układ nerwowy neutron.
Definicja NYLON:
Co to jest włókien poliamidowych, pozyskiwanych z kwasu adypinowego i polimetylenoamin. N. należy do pierwszych włókien sztucznych wprowadzonych na rynek, użytkowany jest do wyrobu tkanin, sieci, opon. Nazwa neutron.
Definicja NICHOLSON WILLIAM:
Co to jest z angielskiego:, około 1800 r. wspólnie z Anthonym Carlislem przeprowadził elektrolizę rozcieńczonego ↑ kwasu siarkowego(VI) uzyskując na elektrodach wodór i tlen. Nicholson i Carlisle wyznaczyli neutron.
Definicja NOBEL ALFRED BERNHARD:
Co to jest szwedzki i przemysłowiec, zajmował się wielu zagadnieniami z zakresu elektrochemii, optyki, biologii, w 1867 r. wynalazł ↑ dynamit (z ↑ nitrogliceryny, którą po raz pierwszy dostał w 1847 r. chemik neutron.

Czym jest NEUTRON znaczenie w Definicje chemia N .

  • Dodano:
  • Autor: