Słownik NIEMETALE co to znaczy.
Słownik NIEMETALE. Co znaczy połysku, złe przewodniki ciepła i elektryczności, o małej gęstości. W.

Czy przydatne?

Definicja NIEMETALE

Co to znaczy niemetale: pierwiastki nie mające właściwości metalicznych, bez połysku, złe przewodniki ciepła i elektryczności, o małej gęstości. W stanie gazowym, niezależnie od helowców, tworzą cząsteczki dwu - albo więcej atomowe. Sporo niemetali występuje w kilku odmianach alotropowych (↑ alotropia pierwiastków). Mają sporą elektroujemność i wykazują tendencje do pobierania elektronów tworząc łatwe aniony (F-, Cl-, S2-; ↑ anion), są zatem dezelektronatorami (↑ utleniacz). N. są kwasotwórcze, ich tlenki mają charakter kwasowy, rzadko amfoteryczny. W roztworach wodnych występują w formie anionów prostych albo złożonych (Br-, NO3-, SO42-, PO43-). N. są fluor, chlor, brom, jod, tlen, siarka, azot, fosfor, węgiel, krzem, bor i helowce. Zobacz półmetale, metale

Definicja NIKLOWCE:
Co to jest okresowego, blok d, do której należą następujące pierwiastki: ↑ nikiel, ↑ pallad, ↑ platyna, ↑ ununnil. Wszystkie pierwiastki to metale. Konfiguracje elektronów walencyjnych w stanie fundamentalnym w niemetale.
Definicja NEUROPRZEKAŹNIK:
Co to jest substancja przenosząca czynniki nerwowe; n. są ↑ acetylocholina, ↑ adrenalina, ↑ histamina, ↑ serotonina, ↑ tlenek azotu(II niemetale.
Definicja NNKT:
Co to jest nienasycone kwasy tłuszczowe; mieszanina wyższych kwasów tłuszczowych (kwas linolowy, kwas linolenowy, kwas arachidonowy; ↑ kwasy tłuszczowe); ciecze nierozp. w wodzie, rozp. w tłuszczach. Niedobór niemetale.
Definicja NEFRYT:
Co to jest minerał, Ca4Mg10(OH)4(Si4O11)4, kamień półszlachetny, nieprzezroczysty, zielony (barwa pochodzi od domieszek żelaza niemetale.

Czym jest NIEMETALE znaczenie w Definicje chemia N .

  • Dodano:
  • Autor: