Słownik NIEMETALE co to znaczy.
Słownik NIEMETALE. Co znaczy połysku, złe przewodniki ciepła i elektryczności, o małej gęstości. W.

Czy przydatne?

Definicja NIEMETALE

Co to znaczy niemetale: pierwiastki nie mające właściwości metalicznych, bez połysku, złe przewodniki ciepła i elektryczności, o małej gęstości. W stanie gazowym, niezależnie od helowców, tworzą cząsteczki dwu - albo więcej atomowe. Sporo niemetali występuje w kilku odmianach alotropowych (↑ alotropia pierwiastków). Mają sporą elektroujemność i wykazują tendencje do pobierania elektronów tworząc łatwe aniony (F-, Cl-, S2-; ↑ anion), są zatem dezelektronatorami (↑ utleniacz). N. są kwasotwórcze, ich tlenki mają charakter kwasowy, rzadko amfoteryczny. W roztworach wodnych występują w formie anionów prostych albo złożonych (Br-, NO3-, SO42-, PO43-). N. są fluor, chlor, brom, jod, tlen, siarka, azot, fosfor, węgiel, krzem, bor i helowce. Zobacz półmetale, metale

Definicja NAWOZY MAGNEZOWE:
Co to jest zawierające związki magnezu, łatwo przyswajalne poprzez rośliny. Do głownych należą zmielone minerały magnezu: ↑ magnezyt i ↑ dolomit. Zawartość magnezu (w przeliczeniu na MgO) w n.m. wynosi 16÷60 niemetale.
Definicja NUKLEOTYDY:
Co to jest estry fosforanowe(V) ↑ nukleozydów; zbudowane z tak zwany zasad azotowych (zasad purynowych i zasad pirymidynowych), połączonych wiązaniem N-glikozydowym (↑ wiązanie glikozydowe) z cząsteczką cukru niemetale.
Definicja NANORURKI:
Co to jest węglowe albo nanotuby węglowe, struktury spokrewnione z ↑fullerenami, z którymi tworzą jedną z odmian alotropowych (↑alotropia pierwiastków) ↑węgla; cylindryczne ↑makrocząsteczki o ścianach niemetale.
Definicja NUKLEOZYDY:
Co to jest należące do ekipy ↑ glikozydów; zbudowane z tak zwany zasad azotowych (zasad purynowych i zasad pirymidynowych) i cukru (↑ rybozy i ↑ deoksyrybozy połączonych wiązaniem N glikozydowym (↑ wiązanie niemetale.

Czym jest NIEMETALE znaczenie w Definicje chemia N .

  • Dodano:
  • Autor: