Słownik NIKOTYNA co to znaczy.
Słownik NIKOTYNA. Co znaczy powietrzu, rozp. w wodzie, alkoholu i eterze; t.t. -80°C, t.w. 247°C.

Czy przydatne?

Definicja NIKOTYNA

Co to znaczy nikotyna: ↑ alkaloid, pochodna pirydyny; bezb. ciecz brunatniejąca na powietrzu, rozp. w wodzie, alkoholu i eterze; t.t. -80°C, t.w. 247°C. Silna trucizna (dawka śmiertelna 50÷60 mg), poraża ośrodkowy układ nerwowy, mięsień sercowy i wywołująca skurcze naczyń krwionośnych. Występuje w ilości 6÷8% w liściach i korzeniach tytoniu szlachetnego (Nicotiana tabacum). Użytkowana jako składnik środków owadobójczych. Każdy papieros zawiera 15÷30 mg nikotyny, jednak tylko 10÷30% tej ilości nikotyny dostaje się z dymem do organizmu (w okresie palenia n. utlenia się i rozpada). Dym tytoniowy prócz nikotyny zawiera również: CO, H2S, HCN, NH3, metanol i węglowodory rakotwórcze. N. jest niebezpieczna dla palaczy i osób postronnych (biernych palaczy). Palenie tytoniu wywołuje nałóg ↑ nikotynizm

Definicja NUKLEOTYDY:
Co to jest estry fosforanowe(V) ↑ nukleozydów; zbudowane z tak zwany zasad azotowych (zasad purynowych i zasad pirymidynowych), połączonych wiązaniem N-glikozydowym (↑ wiązanie glikozydowe) z cząsteczką cukru nikotyna.
Definicja NAPALM:
Co to jest glinowych kwasów tłuszczowych (gł. kwasów oleinowego, laurynowego, palmitynowego i stearynowego; ↑ kwasy tłuszczowe) i cykloalifatycznych użytkowanych do zagęszczania paliw ciekłych (na przykład nikotyna.
Definicja NNKT:
Co to jest nienasycone kwasy tłuszczowe; mieszanina wyższych kwasów tłuszczowych (kwas linolowy, kwas linolenowy, kwas arachidonowy; ↑ kwasy tłuszczowe); ciecze nierozp. w wodzie, rozp. w tłuszczach. Niedobór nikotyna.
Definicja NAZEWNICTWO ZWIĄZKÓW CHEMICZNYCH:
Co to jest zobacz Aneks nikotyna.

Czym jest NIKOTYNA znaczenie w Definicje chemia N .

  • Dodano:
  • Autor: