Słownik NITROGLICERYNA co to znaczy.
Słownik NITROGLICERYNA. Co znaczy gliceryny. Związek ten, otrzymywany w rezultacie estryfikacji.

Czy przydatne?

Definicja NITROGLICERYNA

Co to znaczy nitrogliceryna: kolokwialna, nieprawidłowa nazwa estru triazotanu(V) ↑ gliceryny. Związek ten, otrzymywany w rezultacie estryfikacji gliceryny kwasem azotowym(V), jest oleistą, lekko żółtawą, trującą cieczą o palącym smaku, słabo rozp. w wodzie, dobrze w etanolu i eterze. Wybucha pod wpływem ciepła, wstrząsu albo uderzenia. N. stosuje się do produkcji materiałów wybuchowych, a w małych dawkach - w leczeniu chorób układu krążenia

Definicja NAWOZY POTASOWE:
Co to jest zawierające związki potasu, łatwo przyswajalne poprzez rośliny. Do głownych należą: chlorek i siarczan(VI) potasu, zmielone minerały potasu, np. ↑ kainit. Zawartość potasu (w przeliczeniu na K2O) w n nitrogliceryna.
Definicja NUKLEONY:
Co to jest składniki jąder atomowych: ↑ protony i ↑ neutrony nitrogliceryna.
Definicja NERNST WALTHER HERMANN:
Co to jest fizyk i chemik, prof. chemii fizycznej w Getyndze, a od 1905 r. w Berlinie. W 1920 r. Nagroda Nobla. Zajmował się termodynamiką (sformułował trzecią zasadę termodynamiki), elektrochemią (↑ wzór nitrogliceryna.
Definicja NUKLID:
Co to jest izotop pierwiastka mający ustaloną liczba protonów i neutronów w jądrze; zestaw atomów o identycznych liczbach atomowych i masowych nitrogliceryna.

Czym jest NITROGLICERYNA znaczenie w Definicje chemia N .

  • Dodano:
  • Autor: