Słownik NITROWANIE co to znaczy.
Słownik NITROWANIE. Co znaczy aromatycznych, fenoli, aldehydów, ketonów i tak dalej) z kwasem.

Czy przydatne?

Definicja NITROWANIE

Co to znaczy nitrowanie: reakcje różnych związków org. (węglowodorów nasyconych, aromatycznych, fenoli, aldehydów, ketonów i tak dalej) z kwasem azotowym(V), prowadzone zazwyczaj z użyciem ↑ mieszaniny nitrującej w odpowiednich uwarunkowaniach temperaturowych, a kierujące do otrzymania ↑ związków nitrowych, zawierających grupę -NO2, gdzie atom azotu jest połączony bezpośrednio z atomem węgla

Definicja NNKT:
Co to jest nienasycone kwasy tłuszczowe; mieszanina wyższych kwasów tłuszczowych (kwas linolowy, kwas linolenowy, kwas arachidonowy; ↑ kwasy tłuszczowe); ciecze nierozp. w wodzie, rozp. w tłuszczach. Niedobór nitrowanie.
Definicja NADMANGANIAN POTASU:
Co to jest ↑ manganian(VII) potasu nitrowanie.
Definicja NUKLEOTYDY:
Co to jest estry fosforanowe(V) ↑ nukleozydów; zbudowane z tak zwany zasad azotowych (zasad purynowych i zasad pirymidynowych), połączonych wiązaniem N-glikozydowym (↑ wiązanie glikozydowe) z cząsteczką cukru nitrowanie.
Definicja NAWOZY MIESZANE:
Co to jest ↑ nawozy sztuczne zawierające mieszaninę związków kilku pierwiastków. Do głownych należy nitrofoska (KNO3, NH4Cl, (NH4)2HPO4, zawartość azotu 17%, P2O5 13% i K2O 22 nitrowanie.

Czym jest NITROWANIE znaczenie w Definicje chemia N .

  • Dodano:
  • Autor: